Türkiye’de Barbie Nose Fiyatları, En İyi Klinikler?

Barbie Nose: Yüz, insanın en çok göze çarpan bölgesidir. Bu bölgede meydana gelen şekil bozukluğu durumlarının düzeltilmesi estetik ve psikolojik bakımdan son derece önemlidir. Barbie nose ameliyatı günümüzde sıklıkla tercih edilen uygulamalar arasında yer alır. Tıp alanındaki uygulamaların gelişmesi ve yenilikçi yöntemlerin olması ile burun estetiği amacıyla gerçekleştirilen burun ameliyatlarında da gelişmeler yaşanmıştır.

Burun estetiği ameliyatı günümüz koşullarında geçmişe oranla çok daha basit operasyonlar ile gerçekleştirilir. Rinoplasti olarak isimlendirilen burun estetiği uygulamalar hem estetik beklentiler hem de sağlık bakımından önemlidir. Burun bölgesinde meydana gelen bozuklukların estetik operasyonlar yardımıyla ortadan kaldırılması ile kişiler sağlıklı bir şekilde nefes alıp verebilir ve bunun yanında istedikleri burun görünümüne kavuşabilirler.

Burun Estetiği Uygulaması Nedir?

Rinoplasti uygulaması pek çok kişi tarafından merak edilir. Burun estetiği, burun şeklinin yapı içerisinde yer alan kemik ve kıkırdak yapılarının değişikliği ile gerçekleştirilen plastik cerrahi operasyonlardır. Burun estetiği uygulamaları nazoplasti, rinoplasti gibi isimlerle adlandırılırlar. Bu uygulama estetik operasyonlar içerisinde sıklıkla tercih edilir.

Burun estetiği, burunda doğumsal olarak bulunan, sonradan oluşan ya da travmalara bağlı ortaya çıkan şekil bozukluklarının giderilmesi için yapılır. Şekil bozukluğu, bazen sadece görsel bakımdan rahatsızlık vermesi nedeniyle düzeltilirken bazen solunum bozukluğu gibi problemlere neden olması nedeniyle de düzeltme işlemleri gerçekleştirilebilir.

Burun Estetiği Operasyonlarında Doktor Seçimi

Ne sebeple burun estetiği yapılacak olursa olsun estetik işleminde ilk hedef burunda yer alan solunum yolunun operasyondan sonra en iyi şekilde çalışmasını sağlamaktır. Burun estetiği operasyonu sırasında burnun tekrardan şekillendirilmesi, şekil bozukluğu sorunlarının giderilmesi ya da bir bölümünün şeklinin değiştirilmesi işlemlerinden bazıları uygulanabilir.

Rinoplasti uygulaması düşünen kişilerin burun dokularının estetik operasyonlara uygun olup olmadığının cerrahlar tarafından muayene esnasında kontrol edilmesi gerekir. Burun estetiğinde yapılan en küçük bir müdahale bile belirgin sonuçlar doğuracağı için ameliyatı mutlaka alanında uzman olan cerrahlar yapmalıdır. Cerrahın uzmanlığı, toplam operasyon sayısı ve bu alandaki deneyimleri burun estetiği fiyatlarını da değiştirecektir.

Rinoplasti Ameliyatı Ne Kadar Sürede Gerçekleşir?

Burun estetiği işlemi erkeklerde ve kadınlarda uygulanabilen bir operasyondur. Komplike bir operasyon olduğu için beklenen sonuçların tamamen elde edilmesi 6-12 ay arasında bir sürede gerçekleşir. Bu süreçler burunda yapılan işlemlerin büyüklüğüne, sorunun ciddiyetine ve burundaki dokuların yapısına bağlıdır.

Burun ameliyatı sonrası hastaların bir kısmında tam olarak istenen şekillerin elde edilmesi için küçük düzeltmeler yapılması gerekebilir. Burun ameliyatı fiyatları kliniğin deneyimi, hekimin deneyimi, hastanın durumuna bağlı olarak değişiklik gösterir. Yapılacak olan operasyon için hastaların öncesinde muayene edilmesi gerekir.

Burun Ucu Estetiği

Burun görünümünde en fazla etkilenen kısımlardan biri de burnun ucunun şeklidir. Burun ucu kaldırma gibi operasyonlar burun uç kısmında yaygın şekilde gerçekleştirilen şekil bozuklukları nedeniyle gerçekleştirilir. Bu şekil bozuklukları;

 • Sivri burun ucu yapısı
 • Burun ucunun olması gerekenden çok daha geniş olması
 • Burun ucunun kalkık olması
 • Burun ucunun sıkıştırılmış gibi bir görünümünün olması
 • Burun uç kısmında düşüklük
 • Burun deliklerinin birbiri ile simetrik olmaması

Bu gibi sorunları olan hastalarda burun estetiğinin bir alt dalı olan burun ucu estetiği işlemi gerçekleştirilir. Bu operasyonda burnun kemik bölümüne dokunmaya gerek yoktur. Sadece burun ucunda yer alan yumuşak doku ve kıkırdak kısımda operasyon gerçekleştirilir. Bu nedenle burun ucu ameliyatı rinoplasti uygulamasına göre çok daha kolaydır. Burun estetiği fiyatları yapılacak olan operasyonlara bağlı olarak değişiklik gösterir. Burun ucu kaldırma ameliyatı özellikle son yıllarda sıklıkla tercih edilir. Burun ucu kaldırma operasyonu diğer burun operasyonlarına göre son derece kolaydır.

Burun estetiği öncesi ve sonrası yapılan işlemler burun estetiği ameliyatları ile benzerlik gösterir. Ameliyat süreleri kısadır ve işlemler yaklaşık 30-60 dakika arasında gerçekleştirilir. Burun ucu kaldırma ameliyatı hastaları diğer burun ameliyatı estetiklerindeki gibi bir gün içerisinde taburcu edilir. Burun ucu kaldırma operasyonlarının iyileşme süreleri de rinoplasti ameliyatlarına oranla çok daha kısa sürelerde gerçekleşir.

Burun Estetiği Operasyonları Neden Yapılmalıdır?

Burun estetiği fonksiyonel veya kozmetik sebeplerle uygulanabilir. Burun estetiklerinin yapılma nedenlerinden biri burunda bulunan doğumsal ya da sonradan gelişen şekil bozuklukları sebebiyle nefes alıp vermeye ilişkin problemlerin giderilmesidir.

Solunum problemlerine neden olan şekil bozukluğu sorunları gözle görülür problemler olabileceği gibi burun iç kısmında bulunan ve dışarıdan fark edilemeyecek sorunlar da olabilir. Bir diğer neden ise kişilerin burnunun görünümlerinden rahatsız olması ve daha farklı görünüme sahip bir burun istemeleridir.

Burun Estetiği İşlemleri Kimlere Uygulanır?

Burnun kemik kısımlarında eğrilik ya da çıkıklığın olması, kıkırdak yapısında şekil bozukluklarının meydana gelmesi, burun yapısının asimetrik olması, burnun çok büyük olması gibi sorunlar burun estetiği ameliyatı gerektiren durumlardır. Estetik nedenlerle gerçekleştirilen operasyonlarda tamamen kişilerin istekleri rol oynar. Bazı kişiler büyük ya da çıkıntılı bir burna sahip olmasalar bile bu görünümden rahatsız olmazlar. Bazıları ise normal bir burun görünümleri olsa bile farklı bir görünüm isterler.

Rinoplasti uygulamaları sağlık sorunları ya da kişisel tercihler sebebiyle gerçekleştirilen ve son derece yaygın olan operasyonlardır. Burun ameliyatı günümüzde yaygın bir şekilde uygulanır ve hastaları memnun eden işlemler olduğu için giderek daha sık gerçekleştirilen operasyonlar haline gelmiştir.

Cerrahi müdahaleler ile gerçekleştirilen burun ameliyatlarında burnun yapısında pek çok değişiklik gerçekleştirilebilir;

 • Burun deliklerinin düzeltilmesi
 • Burun büyüklüklerinin değiştirilmesi
 • Burun ucunun tekrardan şekillendirilmesi
 • Burnun açısının değiştirilmesi
 • Burun köprü kısmının düzleştirilmesi

Burun Estetiği Kaç Yaşından İtibaren Uygulanır?

Rinoplasti uygulaması fonksiyonel nedenler olmadan yalnızca kozmetik kaygı için yapılacaksa hastaların kıkırdak gelişimini tamamlaması beklenir. Kız çocuklarında bu gelişim 15 yaş iken erkeklerde gelişim daha uzun sürebilir. Nefes alma ile alakalı problemler söz konusu olduğunda rinoplasti uygulamalarının daha küçük yaşlarda yapılması da mümkündür.

Hastaların durumlarına bağlı olarak uzman doktorlar tarafından burun ameliyatının ve burun estetiğinin kaç yaşında gerçekleştirileceğine karar verilir. Burun estetiği fiyatları cinsiyet ve yaşa bağlı değişmez ancak hastaların durumuna ve hangi operasyonun yapılacağına bağlı olarak değişiklik gösterir.

 

Barbie Nose
Barbie Nose

 

Burun Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

Burun estetiği operasyonunda ameliyatın kendisi kadar ameliyat öncesi dönem de son derece önemlidir. Doktorlar ile yapılan görüşmelerde ilk önce hastaların operasyon için uygun bir aday olup olmadığına karar verilir. Bunun yanında hekim ile hastanın karşılıklı fikir alışverişinde bulunması da önemli bir konudur.

Hekimler ameliyat edilecek olan hastaların rahatsızlıklarını, tıbbi öykülerini ve hali hazırda kullandıkları ilaçları değerlendirirler. Hemofili gibi çok fazla kanamaya neden olacak sağlık problemlerinin varlığında kozmetik amaçlı burun estetiği ameliyatlarının yapılması uygun değildir.

Hastaların tıbbi öyküleri dinlendikten sonra hekimler tarafından gerçekleştirilen fizik muayene ile burun derisi, iç ve dış yapıları incelenir. Sonrasında ise yapılacak olan değişikliklerin planlanması sağlanır. Doktorlar bunun yanında ameliyattan önce hastaların uygunluğuna karar vermek için çeşitli kan analizleri ve biyokimyasal tetkikler de yapabilirler.

Burun Estetiği Operasyonlarına Nasıl Hazırlanılır?

Öncelikle ameliyat olması planlanan hastaların burun fotoğraflarının çekilmesi gerekir. Bu fotoğraflar hem ameliyat sonrasında beklentilerin aydınlatılması hem de hekimlere operasyon esnasında yol göstermede etkili olur. Hastaların dikkat etmesi gereken konulardan biri de kan sulandırıcı ilaçların ameliyattan yaklaşık 2 hafta öncesinde kesilmesidir.

Kullanılan ilaçlar pıhtılaşma işlevlerini olumsuz bir şekilde etkileyerek kanama arttırıcı etkiler gösterebilir. Doktorların kullandığı ilaç ve takviye ürünleri bilmesi hastaların sağlığı ve iyileşmesi bakımından son derece önemlidir.

Burun Estetiği Öncesinde Yapılması Gereken Hazırlıklar

Burun estetiği işlemi çoğunlukla genel anestezi altında yapılan bir operasyondur. Sadece küçük dokunuşlar gerektiren basit rinoplasti operasyonları cerrahların tercihlerine göre lokal anestezi altında da gerçekleştirilebilir. Ameliyat yaklaşık olarak 2 saat gibi bir sürede gerçekleştirilir. Burun ameliyatı öncesi hazırlıklar, ameliyat sonrası yapılan uygulamalar ve müşahede süreleri ile beraber rinoplasti operasyonları çoğunlukla 1 gün sürer.

Rinoplasti ameliyatı öncesi hastaların hangi ilaçları kullanacağı veya hangi ilaçları tüketmeleri gerektiğine ilişkin bilgiler burun estetiğini gerçekleştirecek olan uzman doktorlar tarafından hastalara detaylı bir şekilde anlatılır. Kan sulandırıcılar, bazı bitki çayları, burun spreyleri ve ilaçların kullanımına ilişkin özel prosedürlere ihtiyaç duyulabilir. Alanında uzman olan rinoplasti cerrahı burun estetiğinden önce hastalara düşen yükümlülükleri detaylı bir şekilde anlatır. Bu süreç aynı rinoplasti ameliyatında olduğu gibi kişiseldir ve hastalara bağlı olarak farklılık gösterir.

 

Barbie Nose

 

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiği ameliyatı sonrası ameliyatı etkileyebilecek diğer bir davranış tütün kullanımıdır. Sigara dumanı hastaların iyileşme sürecini uzatır ve bunun yanında içeriğinde nikotin olduğu için kan damarlarında kasılmalara neden olarak iyileşme sürecinde dokulara gelen oksijen ve kan desteklerinin azalmasına neden olur. İyileşme sürecinin sağlıklı bir şekilde geçirilmesi adına ameliyattan önce ve sonra tütün kullanımının sonlandırılması gerekir.

Burun Estetiği Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Yaygın olarak kullanılan 2 farklı burun estetiği çeşidi bulunur. Bunlardan biri açık rinoplasti işlemidir. Bu uygulamada burun delikleri arasından küçük bir kesi açılarak bu kesi ile cerrahın görüş açısı genişler. Çoğunlukla burundaki şekil bozukluğu ileri seviyede olan ya da daha önceden farklı bir burun estetiği geçirmiş olan açık rinoplasti tekniği kullanılır.

Açık tekniğin en önemli avantajı cerrahlar için görüş açılarının çok daha geniş olmasıdır. Ancak iyileşme süreçleri daha uzun olur ve operasyondan sonra oluşan ödem, morluk gibi problemler daha büyük boyutlu olur.

Diğer bir teknik olan kapalı rinoplasti ile gerçekleştirilen kesi burun delikleri içinde kalacak şekilde yapılır. Açık rinoplasti ile kapalı rinoplasti yöntemi arasındaki temel fark kesilerin yapıldığı yerlerdir. Bu uygulamada cerrahların görüş alanı kısıtlıdır. Operasyondan sonra burunda dikiş izi kalması gibi bir durum söz konusu olmaz. Kapalı rinoplasti tekniği ile daha küçük boyutta olan şekil bozuklukları giderilir.

Burun estetiği yaptırmayı düşünen pek çok kişi ameliyattan sonra iz kalmasından çekinir. Kapalı rinoplasti ameliyatları burun deliklerinden girilip yapıldığı için operasyondan sonra iz kalma riskleri oldukça azdır. Kapalı rinoplasti sonrası çoğunlukla revizyona ihtiyaç duyulmaz. Fakat gerekli olması halinde açık burun estetik ameliyatlarında olduğu gibi kapalı rinoplastide de revizyon işlemleri uygulanabilir.

Barbie Burun Estetiği Nedir?

Türkiye’de Barbie burun estetiği yeni uygulamalardan biridir. Türkiye, dünya genelinde burun estetiğinin en fazla uygulandığı ülkelerden biridir. Özellikle İstanbul bu ameliyatın başkenti haline gelmiştir.

Barbie burun estetiği implantla gerçekleştirilen bir uygulamadır. İmplant ile burundaki şekil bozukluklarının giderilmesi sağlanır. Burun ucunda oluşan sarkıklıklar bu yöntemle kısa sürede giderilir. Bunun öncesinde burun ucuna keskinlik yapılır. Sonrasında köprü ile burun ucu yükseltilir. Barbie burun estetiği zarif bir burun isteyen kişiler için ideal bir yöntemdir. Bunun yanı sıra doğal bir görünüm isteyen kişiler için de bu yöntemden faydalanılabilir.

 

Barbie Nose

 

Barbie burun estetiği bebek burnu olarak da isimlendirilir. İşlemin kapalı ya da açık şekilde gerçekleştirilmesi mümkündür. Özellikle son dönemlerde çok yaygınlaşmış olan bir uygulamadır. Estetik işleminden sonra burun ucunun doğal bir görünüme kavuşması sağlanır. Doğal sınırlar göz önünde bulundurularak burun ucu yukarı doğru kaldırılır.

Barbie burun estetiğinde burun uç kısmı;

 • Küçük bir görünüme sahiptir
 • Hafif bir kavisi vardır
 • Kalkık bir görünümü bulunur.

Özellikle burunda hafif kavis isteyen kişiler bu burun estetiği yöntemini tercih edebilir. 30 yaşın altında olan kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Barbie burun estetiğinde doktorlar öncelikle kişilerin yüz yapılarını ele alırlar. Çünkü bu yöntem her yüz yapısına uygun değildir. İlk önce doktorlar hastaları fiziki bir şekilde muayene eder.

Muayene işleminden sonra kişilerin yüzüne uygunsa bu uygulama gerçekleştirilebilir. Barbie burun estetiği, burun deliklerine uygun olacak şekilde yapılır. Burun şekli doğrultusunda deliklerin açılarının ayarlanması da sağlanır. Burun üzerinde bulunan kavisin de kişilerin yüz yapısına göre ayarlanması gerekir.

Barbie Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Barbie burun estetiği ameliyatından yüzünde doğal bir burna sahip olmak isteyenler faydalanabilir. Burun deliklerinden ucuna kadar uygulamadan önce bütün hususlar incelenir. Barbie burun estetiği kişilerin ağız yapısına uygun olacak şekilde gerçekleştirilir. Özetle bu estetik uygulama kişilerin yüzlerine uygun olacak şekilde yapılır. Bu nedenle doktorlar bu tekniği uygulanması noktasında detaylı bir şekilde düşünürler. Bazı tip yüzlerde Barbie burun modeli doğal görünmemektedir. O nedenle uygulanması da doğru olmaz.

Barbie Burun Estetiği ile İlgili Bilgiler

Barbie burun estetiği uygulaması son dönemlerde popüler olması nedeniyle sıklıkla merak edilir. Bu uygulama tek estetik bir görünüm elde edilmesi için uygulanmaz. Barbie burun estetiği sayesinde kişilerin daha iyi nefes alması mümkün olur. Hastaların yüz ölçüleri bu teknikte dijital bir şekilde çizilir. Dijital çizimden sonra Barbie burun estetiğinin hastalara uygun olup olmadığına karar verilir.

Barbie burun estetiği konusunda doktorların doğru bir şekilde karar vermesi son derece önemlidir. Hastalar için uygun olan yöntemleri doktorlar çok daha iyi bir şekilde bilecektir. Barbie burun estetiğinde genellikle açık işlem tercih edilir. Burun açılıp kıkırdakla kemiğin yeniden düzenlenmesi sağlanır. Sonrasında burun hedeflenen boyutlarda uygun bir şekilde küçültülür. Burna istenen şekil verildikten sonra dikme işlemi gerçekleştirilir.

Barbie burun estetiği yaklaşık 1 ay gibi bir sürede iyileşecektir. Ancak iyileşme süresi hastalara bağlı olarak farklılık gösterir. Bazı hastalarda kanama, morluk ve şişme çok fazla olur. Barbie burun estetiklerinde morarma ve şişme sıklıkla görülür. Buz torbası ile gerçekleştirilen kompres hastaların yüzündeki şişliklerin hemen yok edilmesini sağlar. Barbie burun estetiği ile elde edilen avantajlar;

 • Burun ucunun şekli estetik bir görünüm kazanır
 • Küçük bir burun
 • Hastaların nefes alması iyileşir
 • Yüz hatları hizalanarak güzel bir görünüm elde edilir.
 • Burun köprüsünün şekli düzeltilmiş olur.

Türkiye’de Barbie Nose Estetiği Fiyatları

Türkiye burun estetiğinde en popüler ülkelerden biridir. Özellikle son zamanlarda Barbie nose uygulaması sıklıkla kullanılır. Bunun yanında gerçekleştirilen işlemlerin fiyatları diğer ülkeler ile kıyaslandığında son derece uygundur. Bu açıdan sağlık turizminde Türkiye sıklıkla tercih edilen ülkelerden biridir. Türkiye’de Barbie nose fiyatları ve en iyi klinikler ile ilgili detaylı bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir