Türkiye’de DHI Saç Ekimi En İyi Fiyatlar

Saç dökülmesi özellikle erkeklerin sıklıkla karşılaştığı sorunlar arasında yer alır. Günümüzde saç ekimi ile bu sorunlardan çok kısa sürelerde kurtulmak mümkündür. DHI saç ekimi en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alır. Saç dökülmelerinden şikayetçiyseniz sorunlarınızdan kurtulmak için DHI yöntemi ile ilgili tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

DHI saç ekimi yönteminde implanter pen olarak isimlendirilen özel cihazlar kullanılır. DHI tekniğinin son yıllarda öne çıkmasındaki en önemli etken kesi açılmadan iki aşamalı şekilde saç ekim işleminin gerçekleştirilmesidir. Diğer saç ekim yöntemlerinde greft toplama, kanal açma ve sonrasında greft ekimi işlemleri gerçekleştirilir. DHI saç ekimi yönteminde greft toplama ve greft ekimi işlemleri gerçekleştirilir.

Saç ekiminin iki aşamalı olarak gerçekleştirilmesindeki en önemli etken implanter pen isimli cihazların kullanımıdır. Cihazın içine greftin yerleştirilmesinden sonra cildin delinmesi ile greft doğrudan cilt içerisine bırakılır. Böylece kanal açma ve greft ekimi aynı anda gerçekleştirilir.

DHI Saç Ekimini Kimlere Uygulanır?

DHI Saç Ekimini Kimlere Uygulanır
DHI Saç Ekimini Kimlere Uygulanır

DHI saç ekimine uygun olan kişilerin belirlenmesi aşamasında öncelikle kapsamlı olarak muayene işlemleri gerçekleştirilir. Saç ekimi yaptırmaya karar veren hastaların mutlaka alanında uzman tecrübeli doktorlara muayene olması gerekir. Sonrasında kişilerin DHI saç ekimi yöntemi için uygun olup olmadıklarına karar verilir.

Kişilerin DHI saç ekimi için uygun olup olmadıklarına karar verilmesi açısından öncelikle mevcut skalanın belirlenmesi önemlidir. Saç kökü derinliği ile saç kalınlığı DHI yöntemi ile saç ekimi yapılıp yapılamayacağı ile ilgili belirleyici noktalardır. Bunun yanında hastaların genel sağlık durumlarının da bu işleme elverişli olması gerekir. Kişilerin DHI yöntemi ile saç ekimi yaptırabilmeleri için 18 yaşından büyük olmaları gerekir.

DHI Saç Ekimi Kimlere Uygulanmaz?

DHI saç ekimi yapılamayacak kişiler de merak edilen konular arasında yer alır. Bazı hastalıklara sahip olan kişilere bu uygulamanın yapılması mümkün değildir. Bu açıdan Aids, hepatit C, Psödopelade, liken gibi hastalıkları olan kişilere saç ekimi uygulaması yapılamaz.

DHI saç ekimi işlemi yapılabilmesi için bir diğer koşul ise hastaların kronik hastalıklarının belli bir düzende oturmuş olmalarıdır. Şeker ve tansiyon gibi kronik rahatsızlığı olan kişilere saç ekim işleminin uygulanabilmesi için doktorlarından onay alınması gerekir.

DHI saç ekimi işlemi için hastaların kendi greftleri alınır. Bu sebeple hastaların vücutlarında yeterli seviyelerde greft bulunmadığının tespit edilmesi durumunda DHI saç ekim işleminin gerçekleştirilmesi mümkün olmaz. Bunun yanında 3 defadan daha fazla başarısız saç operasyonu olan hastalara da DHI saç ekim yönteminin uygulanması mümkün değildir.

DHI Saç Ekimi Ne Kadar Sürede Gerçekleşir?

DHI saç ekimi işlem süresi ile ilgili net bir bilgi vermek doğru değildir. Çeşitli faktörler saç ekim sürelerini değiştirir. Saç ekim süresini etkileyen çeşitli faktörler bulunur. Saç ekiminin gerçekleştirileceği alanın büyüklüğü, saç ekim işlemini yapacak olan doktorun uzmanlığı, işlem sırasında kullanılacak olan greft sayıları, saç derisinin yapısı gibi faktörler DHI saç ekim süresini etkileyen faktörler arasında yer alır. Bu faktörler dikkate alınarak tek bir seansın 6 ile 9 saat arasında süreceğini söylemek mümkündür.

DHI Saç Ekimi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

DHI saç ekimi öncesi bazı hususlara dikkat edilmesi operasyon sürecinde meydana gelebilecek komplikasyon risklerinin en aza indirilmesini ve işlemin başarılı bir şekilde tamamlanmasını sağlar. Saç ekimi işleminin planlanmasının ardından operasyona ilişkin dikkat edilmesi gereken konular hastalara doktorlar tarafından detaylı bir şekilde anlatılır.

DHI saç ekimi yöntemi küçük bir operasyondur. Tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi bu yöntemde de sigara ve alkol kullanımına ara verilmesi gerekir.  DHI saç ekiminden bir gün önce sigaranın bırakılması son derece önemlidir. Bunun yanında hastalar kan sulandırıcı ya da pıhtılaşma önleyici bir ilaç kullanıyorsa operasyondan önce konu ile ilgili doktorlarına danışmaları gerekir. Gerekli olması durumunda 1 hafta öncesinde bu ilaçların kullanımları bırakılmalıdır.

Saç ekimi işlemleri doğrudan saç derisi üzerinde gerçekleşen bir uygulamadır. Bu sebeple DHI saç ekimi işleminin yapılacağı gün saçta jöle, sprey gibi kimyasal maddeler bulunmamalıdır. Bunun yanında saçların temiz olmasına dikkat edilmesi de önemli bir konudur.

DHI Saç Ekimi Yöntemi Aşamaları Nelerdir?

DHI saç ekimi aşamaları, saç ekim işlemi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyen kişiler tarafından merak edilen bir konudur. DHI saç ekimi yönteminde öncelikle hastalara lokal anestezi uygulamaları gerçekleştirilir. Bu sayede saç ekimi sırasında hastaların acı ya da ağrı hissetmesi gibi durumlar söz konusu olmayacaktır.

Lokal anestezinin etkisini göstermesinin ardında operasyonun temel aşaması olan greft toplama aşamasına başlanır. Bu aşamada özel cihazlar yardımıyla saç köklerinin tek tek gevşetilmesi işlemi gerçekleştirilir. Ardından saç köklerinin toplanması sağlanır.

DHI saç ekimi tekniği için kanal açma ve saç ekimi işlemleri bir arada gerçekleştirilir. Greftlerin toplanması işleminden sonra saç ekimi için uygun olan açıların belirlenmesi sağlanır. Sonrasında doğrudan saç ekim aşamasına geçilir.

Toplanan greftler implanter pen olarak isimlendirilen özel cihaz içerisine tek tek yerleştirilir. Gerçekleştirilen açı belirlemesi doğrultusunda küçük yuvalar açılır ve bu yuvalar içine yerleştirme işlemi gerçekleştirilir. Planlanan greft ekiminin yapılmasının ardından operasyon da sona erer.

DHI Saç Ekim Operasyonu Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

DHI Saç Ekim Operasyonu Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir
DHI Saç Ekim Operasyonu Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir

DHI saç ekimi sonrası bazı hususlara dikkat edilmesi iyileşmenin daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olur. Bunun yanında operasyonun başarılı olması açısından da bazı konularda dikkatli olmak gerekir. Operasyonu gerçekleştirecek olan doktorlar hastaları operasyondan sonra dikkat etmeleri gereken konularla ilgili detaylı bir şekilde bilgilendirir.

DHI saç ekimi işleminden sonra dikkat edilmesi gereken en önemli konu saç ekimi bölgesinin iyi bir şekilde korunmasıdır. Operasyondan başarılı bir sonuç alınması adına saç köklerinin zarar görmemesi gerekir. Bu sebeple saç ekiminin gerçekleştirildiği bölgenin darbelerden korunması önemlidir. Operasyonun ardından hastaların ilk üç gün boyunca evde istirahat etmesi gerekir. Bölgenin sürtünmelere karşı korunması da önemli bir konudur. Bunun için hastaların rahat kıyafetler tercih etmesi gerekir. Özellikle uyku pozisyonlarına çok dikkat edilmesi önemli konular arasında yer alır. Bu sayede yastığın sürtünmeye neden olan riskleri de azaltılmış olur.

DHI saç ekimi operasyonu sonrası dikkat edilmesi gereken diğer önemli konu ise egzersizlerdir. Hastaların saç ekimi işleminden sonra dört hafta ağır egzersizlerden kaçınması gerekir. Bu süreçte egzersiz yapmak isteyen hastalar kısa yürüyüşler tercih edebilirler.

Hastaların iyileşme dönemlerinde sigara ve alkol kullanımlarından kaçınmaları gerekir. Cinsel ilişki de iyileşme süreçlerinde tavsiye edilmez. Hekimlerin ilaç kullanımı ve şampuan önerisi gibi konulara da bu süreçte uyulması gerekir.

DHI Saç Ekimi Yöntemi ile FUE Yöntemi Arasındaki Farklar Nelerdir?

DHI ve FUE saç ekimi yöntemlerinin farkları ilk olarak uygulama aşamasında ortaya çıkar. DHI saç ekimi işlemi iki aşamadan meydana gelir. FUE saç ekimi yönteminde ise greftler FUE motorları ile toplanır. Sonrasında ise kanal açma işlemleri gerçekleştirilir. Bu işlem sonrasında greftler açılan bu kanallara yerleştirilir. Bu bakımdan FUE yönteminin üç aşamalı olduğunu söylemek mümkündür.

Bu iki yöntem uygulanacak greft miktarı konusunda da birbirinden ayrılır. DHI yönteminde tek bir seansta en fazla 2500 grefte kadar ekim işlemi gerçekleştirilebilir. FUE yönteminde ise 4500 greft ekimi yapılabilir. Bu durum operasyon süreçlerinin de değişmesine neden olur. DHI tekniğinin FUE tekniğinden daha uzun uygulama süresi vardır. DHI saç ekimi özellikle tıraşsız ekimlerde daha çok tercih edilen bir yöntemdir.

DHI Saç Ekimi Yöntemi Avantajları Nelerdir?

DHI saç ekim yöntemi avantajları oldukça fazla olduğundan günümüzde sık sık tercih edilir. Bu yöntemde tıraş zorunluluğu bulunmadığından estetik açıdan taviz vermeden saç ekim uygulamaları gerçekleştirilebilir. Bu yöntemin tıraş zorunluluğu olmadığı için kadınlar tarafından da rahatlıkla tercih edilebilir.

DHI saç ekimi yönteminde saç ekim işlemi için doğru açının belirlenmesi gerekir. Bu sayede yöntemin ardından son derece doğal bir görünüm elde edilmiş olur.

DHI Saç Ekim Yönteminin Dezavantajları Nelerdir?

DHI saç ekim dezavantajları da avantajları kadar bilinmesi gereken konular arasında yer alır. Bu bağlamda yöntemin en büyük dezavantajı uygulama süresidir. FUE yöntemi gibi standart yöntemlerde işlemler ortalama 6 saat gibi bir sürede gerçekleştirilir. DHI saç ekim yönteminde ise aynı greft sayısının kullanılacağı işlemler açısından 6 saatlik iki seans olarak gerçekleştirilir.

DHI yöntemi diğer saç ekim yöntemleri ile kıyaslandığında oldukça zahmetlidir. Bunun yanında son derece hassas bir işlemdir. Bu durum yöntemin uzmanlık ihtiyaçlarının da artmasına neden olur. Yöntem hassasiyet ve uzmanlık gerektirdiği için maliyeti de diğer yöntemlerle kıyasla daha fazladır.

DHI Saç Ekim Yönteminde Komplikasyonlar Nelerdir?

DHI saç ekim komplikasyonları nadir de olsa görülebilir. Saç ekim işlemlerinin uzman hekimler tarafından gerekli sterilizasyon koşullarında yapılması halinde komplikasyon riskleri de oldukça azdır. Saç ekim operasyonlarında yaygın bir şekilde karşılaşılan komplikasyonlar şişkinlik, kızarıklık ve morluk gibi durumlardır. Bu komplikasyonlar işlemden sonraki ilk bir haftalık süreçte kendi kendine geçer.

DHI saç ekim işlemi sonrası enfeksiyon oluşma riskleri son derece düşüktür. Bu risk durumları %2’lik bir ihtimalle meydana gelir. Antibiyotik kullanımı gibi tedbirlerle enfeksiyon oluşma riskleri çok daha düşük seviyelere düşürülür.

Saç ekimi işleminden sonra işlemin uygulandığı alanda kaşıntı görülmesi durumunda bölgenin kaçınmamasına özen gösterilmesi gerekir. İhtiyaç duyulması halinde kişilerin doktorlarına danışarak kaşıntı için medikal tavsiye almaları gerekebilir.

DHI Saç Ekimi İyileşme Süresi Ne Kadar?

DHI Saç Ekimi İyileşme Süresi Ne Kadar
DHI Saç Ekimi İyileşme Süresi Ne Kadar

DHI saç ekimi iyileşme süresi diğer yöntemlerle kıyaslandığında son derece kısadır. DHI saç ekimi yönteminde hastalar aynı gün içerisinde taburcu edilirler. Yaklaşık iki gün süren istirahat sorasında günlük yaşamlarına rahatlıkla dönmeleri mümkün olur. Bunun yanında iyileşme süreleri genel olarak 2 hafta kabul edilir. Bu sürede hastaların kendilerine verilen direktiflere uyması iyileşme sürecinin sağlıklı şekilde tamamlanması açısından önemlidir.

DHI saç ekimi işleminden sonra saç ekim aşamalarının tamamlanması için gerekli süreler yaklaşık olarak 12 aydır. 12 aylık sürenin sonunda saçların son hali alması mümkün olur.

DHI Saç Ekim Fiyatları

Türkiye’de DHI saç ekim fiyatları hakkında net bir bilgi vermek doğru olmaz. Fiyat ile ilgili net bir bilgi verilmesi için öncelikle hastaların detaylı bir şekilde muayene olmaları gerekir. DHI saç ekim yönteminde saç ekiminde kullanılacak greft miktarları, saç ekimi yapılacak alanın büyüklüğü gibi çeşitli hususlar fiyatlandırmayı etkiler.

Bunların dışında saç ekimi işlemini gerçekleştirecek olan hekimlerin uzmanlık seviyeleri, kliniklerin kalitesi ve teknik donanımları da DHI saç ekim fiyatlarını etkileyen faktörler arasında yer alır. Bu sebeple fiyat bilgisi almak için kişilerin mutlaka ilk önce muayene olması gerekir.

DHI Saç Ekimi ile İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

DHI saç ekim uygulaması minimal de olsa invaziv bir işlem olduğundan işlemin steril ortamlarda gerçekleştirilmesi gerekir. Saç ekimi işleminin uygun olmayan koşullarda gerçekleştirilmesi durumunda saç ekimi sonrası saçlı deride enfeksiyon durumları söz konusu olabilir. Bu durum hem uygulama başarısı hem de kişilerin sağlıklarını riske atan ciddi komplikasyonlar arasında yer alır.

Bu nedenle saç ekim işlemlerinin güvenilir kliniklerde gerçekleştirilmesine dikkat edilmelidir. DHI saç ekimi işleminden sonra uygulama yapılan alanlarda saçlı deride oluşan hassasiyet, kaşıntı, kızarıklık, kabuklanma sorunları 1-2 hafta boyunca normaldir. Bu semptomlar işlem uygulanan derinin sağlıklı iyileşme süreçlerinde meydana gelen normal bulgulardır. İki haftayı geçen bir sürede kızarıklık ve hassasiyet durumlarının devam etmesi enfeksiyon durumlarının belirtisi olabilir.

Saç ekimi operasyonları başarı oranları işlemi gerçekleştiren klinisyenlerin deneyimi ile beraber uygulama merkezlerinin de donanımlarına bağlı olarak değişiklik gösteren konulardır. Kullanılan cihazların yeterliliği, uygulamayı gerçekleştiren uzman doktorların deneyimi, DHI tekniği ile ilgili bilgi sahibi olup olmaması gibi çeşitli etkenler DHI saç ekim yöntemi başarısını doğrudan etkiler.

Saç kaybının durdurulması, kesin olarak çözüme ulaşılması, oldukça doğal görünüme sahip olan saçlı derinin elde edilmesi, kısa seans sayısı ile hızlı bir şekilde çözüme ulaşılması, enfeksiyon gibi komplikasyon risklerinin en aza indirilmesini isteyen kişilerin DHI saç ekim uygulamaları için güvenilir kliniklere başvurması önemlidir. Alanında uzman olan klinisyenlerden oluşan ekiplerin seçimine özen gösterilmesi gerekir.

Herkes DHI Saç Ekim Yöntemine Uygun Mudur?

DHI saç ekim yöntemi ilk defa Kore’de Kyungpook Üniversitesi’nde gerçekleştirilmiştir. Araştırmalara göre choi kalemi ile gerçekleştirilen bu yönteme her hastanın uygun olmadığı sonucuna varılmıştır. Bu duruma neden olarak ince telli ve kıvrımlı saçların implanter uca yerleştirilmesinde ve ekim esnasında zarar görmesi sebep olarak gösterilmiştir.

Sonrasında gerçekleştirilen çalışmalarda yalnızca Asyalılara özgü olan kalın saçlı hastalarda değil daha genel saç tiplerine uygun implanter kalem geliştirilmiştir. Günümüzde kullanılan implanter kalemler 0,64 mm ile 1,0 mm arasında kullanılabilir. Bugünkü noktada bilimsel ve teknolojik gelişmeler ışığında choi uçları ile güvenli bir şekilde işlemler gerçekleştirilebilir. Uzmanlaşmış kliniklerde choi kalemleri ile yapılan saç ekiminde etkili ve öngörülebilen doğal görünümlü saçların elde edilmesi mümkün olur.

DHI Saç Ekiminden Sonra Ne Zaman Duş Alınır?

DHI saç ekim işleminden sonra yıkama konusundaki işlemlere ekstra dikkat edilmesi önemlidir. Özellikle operasyonun ardından on günlük süreç oldukça önemlidir. Nakledilen alan ile donör alanın belli bir süre boyunca doktorun tavsiye ettiği özel şampuanlar ile yıkanması gerekir.

Şampuanın saç derisine uygulanması işlemlerinde hastaların dikkatli davranması oldukça önemli bir konudur. Parmak uçları ile saç derisine basınç uygulama işlemlerinden kaçınmak gerekir. Saçlar yıkanırken işlemlerin yumuşak hareketlerle gerçekleştirilmesi gerekir. Yıkama işleminden sonra saçların kurulanması için kağıt havlu gibi yumuşak ürünlerin kullanımına dikkat edilmelidir. Yaklaşık on gün gibi bir süre sonra işlem uygulanan alanda kan veya kabuk izi gibi durumlar gider.

Türkiye’de DHI Saç Ekim Tedavisi

Türkiye’de DHI Saç Ekim Tedavisi
Türkiye’de DHI Saç Ekim Tedavisi

Türkiye tıp konusunda gelişmiş ülkelerden biridir. Bu ülkede tedavilerin başarılı olmasının yanında dövizin yüksek olması nedeniyle pek çok turist tedavi için Türkiye’yi tercih eder. Bu bağlamda sağlık turizmi de oldukça gelişmiştir. Türkiye’de DHI saç ekimi tedavisi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir