Diş TedavileriDiş İmplantları

Türkiye’de Diş İmplant Paketleri

Yetersiz diş bakımı, genetik faktörler pek çok ağız ve diş hastalığına neden olabilir. Aynı şekilde yanlış diş bakımı yapılması da dişlerin zamanla dökülmesine neden olur. Bu durumlarda Türkiye’de diş implant paketleri çok işinize yarayacaktır.

Diş İmplantı Nasıl Gerçekleşir?

İmplant, bir ya da birden fazla diş kökünün yerini alabilecek sarmal tedaviler olarak bilinir. Doğal olmayan diş köklerinin uygulanması olarak da bilinir ve ana maddesi titanyumdur. Eksik dişleri tamamlamak adına çok sık tercih edilir. Bu implant tedavisi sayesinde ağız sağlığı ve hijyeni yeniden kazanılır. Ana madde titanyum olduğundan dolayı kök ile daha çabuk kaynaşma gösterir. Doğal dişlere hiçbir zararının bulunmaması da implantın diğer avantajlarından biridir.

İmplant Diş Tedavi Fiyatları

İmplant diş tedavi fiyatları pek çok etkene göre değişiklik gösterebilir. İyi bir tedavi görmeniz halinde implant dişleri uzun ömürlü olarak kullanabilirsiniz. Uzun süreli kullanım olduğunu düşündüğümüzde maddi olarak avantajlı olduğunuz ortaya çıkar. Kısa vadeli düşünürseniz implant dişler diğer dişlere göre daha pahalıdır. İmplant fiyatlarını etkileyen pek çok faktör vardır. Örneğin asistan doktor ile cerrahın tedaviyi uygulaması aynı değildir. Doktorun tecrübesi, kliniğin kalitesi ve teknolojik donanımı gibi faktörler ödeyeceğiniz tedavi ücretini değiştirecektir. En iyi fiyat garantisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dental İmplant Tedavileri Neden Pahalıdır?

İmplant dişler günümüzde çok fazla kullanılmaktadır. Kullanım kolaylığının olması ve kozmetik olarak hastaya kendini iyi hissettirmesi nedeni ile çok fazla tercih edilir. Uygun koşullarda ve uzman hekim tarafından işlem gerçekleştirildiğinde oldukça güvenilir bir işlemdir. İşlem sonrası doktorun hastaya gerekli bilgileri vermesi de çok önemlidir. Bunun yanı sıra implant neden pahalıdır sorusuna yanıt verecek olursak üretiminde kullanılan hammadde, uzun ömürlü ve sağlam olması gibi etkenler sayılabilir. Son olarak implant çok titiz bir tedavi süreci gerektirdiğinden dolayı pahalıdır.

Türkiye İmplant Tedavilerinde Başarılı mı?

Eksik dişlerin yerine kullanılan implant tedavisi doğal dişe en yakın malzeme olan titanyumdan üretilir. Diş implantının başarılı bir hal alması için doktorun uzman olması gerekir. Türkiye’de diş implant tedavisi son derece başarılı cerrahlar tarafından gerçekleştirilir. Klinikler de gerekli donanıma sahip olduğundan ötürü Türkiye’de implant tedavisi almak başarılı neticeler yaratacaktır.

Türkiye’de Aldığım İmplant Tedavisi Başarısız Olursa Ne Olur?

Türkiye’de aldığım implant tedavisi başarısız olursa diye endişe etmeniz oldukça normaldir. Medikal turizmde her türlü hakkınızın olduğunu unutmamalısınız. Tedaviniz hakkında herhangi bir sorununuz olursa diş hekimi de sizinle ilgilenecektir. Aksi bir durum oluşması halinde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Dental İmplant Kimler İçin Uygundur?

İmplant diş tedavisi 18 yaşını doldurup çene ve kemik gelişimini tamamlamış kişilere uygulanır. Çünkü implant direk damağa yerleştirilecektir bu nedenle kemiğin gelişmiş olması gerekir. Bazı kişilerin kemiği çok yumuşak olduğu için kemik grefti yaptırmak gerekebilir. Tedavi öncesinde hekim gereken muayeneyi yapacak ve kişinin implant tedavisine uygun olup olmayacağını belirleyecektir. Yine de tedavi kriterleri aşağıdaki gibidir;

  • En az bir ya da daha fazla dişiniz eksikse
  • Çeneniz gelişmişse
  • İmplantı tutacak kemiğiniz varsa
  • Ağız dokunuz sağlıklıysa
  • Tıbbi bir sorununuz yoksa
  • Takma diş takamıyorsanız
  • Konuşma becerinizi geliştirmek istiyorsanız

Diş İmplantının Olumsuz Etkileri Var mıdır?

Her cerrahi işlem gibi implant dişin de olumsuz bazı etkileri olabilir. Eğer uzman doktor tarafından tedavi görürseniz herhangi bir sorun yaşamazsınız fakat alanında tecrübeli olmayan bir doktordan tedavi almanız durumunda bazı sıkıntılar ile karşılaşabilirsiniz. Örneğin diş bölgesinde hafif enfeksiyon olabilir, başka dişlerde hasar oluşabilir veya diş etinde ağrı oluşabilir. Bu sorunlar ile karşı karşıya kalmamak için Türkiye’de diş implantı tedavisi görebilirsiniz.

Diş İmplantı Tedavi Aşamaları Nelerdir?

Diş implantı tedavi aşamaları biraz hastanın sağlık durumuna göre değişiklik gösterir. Öncelikle diş röntgeni çekilerek ağız içi durum ve kemik gelişimi izlenir. Bu süreçte reçeteli ya da reçetesiz kullanmış olduğunuz tüm ilaçları doktorunuza bildirmelisiniz. Kronik kalp hastalığı ya da ortopedik implantlarınız var ise bunları da doktorunuza bildirmelisiniz.

İmplant Sonrası Diş Bakımı Nasıl Olmalı?

İmplant sonrası diş bakım sürecinde temizlik son derece önemlidir. Eğer aralıksız bir şekilde diş bakımı devam ederse implant dişler daha uzun ömürlü olarak kullanılabilir. Orijinal dişlerinize nasıl bakım yapıyorsanız implant dişlerinize de o şekilde bakım uygulamalısınız. Diş ipi kullanmak ve 6 ayda bir diş fırçasını değiştirmek son derece önemlidir. Aynı zamanda kabuklu ve sert gıdaları tüketmemeniz de oldukça önemlidir.

İmplant diş tedavisinden sonra ilk birkaç gün aşırı sıcak ya da aşırı soğuk gıdaları tüketmemeniz gerekir. Tedaviden kısa bir süre sonra damaklarda şişme görülebilir. Bu durumda damağınıza buz koymak faydalı olacaktır. Orijinal dişlerde olduğu gibi implant dişlerde de bakteri oluşabilir. Bu sorunla karşılaşmamak için rutin diş bakımınızı kesinlikle aksatmamanız gerekir. Yemeklerin ardından ağız hijyenini sağlamak için diş ipi kullanmak bir kurtarıcı olacaktır.

İmplant bakımı için tuzlu su ile gargara yapmak da sizin için iyi olacaktır. Çünkü tuzlu su dişlerin arasında kalan bakterilerin atılmasında oldukça faydalıdır. Bunlara ek olarak sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa dişlerin fırçalanması gerekir.

Dental implant tedavisi hakkında merak ettikleriniz ve fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sitemizden ücretsiz bir şekilde danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir