Meme küçültme

Türkiye’de Göğüs Küçültme Ameliyatı

Göğüs küçültme pek çok kadının psikolojisini iyi etkileyen ve kimi zaman hayati önem değerinde olan bir cerrahi operasyondur. Türkiye’de göğüs küçültme ameliyatı hakkında merak ettiklerinizi yazımızın devamında öğrenebilirsiniz.

Türkiye’de Göğüs Küçültme Ameliyatı Sonuçları
Türkiye’de Göğüs Küçültme Ameliyatı Sonuçları

Türkiye’de Göğüs Küçültme Ameliyatı Sonuçları

 Türkiye’de göğüs küçültme operasyonu yaptırarak pek çok ülkeye göre daha fazla avantaj elde edebilirsiniz. Diğer hastaların da öncesi ve sonrası fotoğraflarını görüntüleyerek aklınızdaki soru işaretlerini cevaplayabilirsiniz. Böylece Türkiye’de göğüs küçültme operasyonu yaptırmanın sizin için iyi olup olmadığını daha iyi gözlemleyebilirsiniz.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Nedir?

Göğüs küçültme operasyonu ile normalden büyük olan göğüsler küçültülür. Türkiye’de her yıl binlerce kadın istediği ideal göğüs boyuna ulaşmak için ameliyat olmak istiyor. Meme küçültme ameliyatı mamoplasti olarak da bilinir. Bu işlem sayesinde göğüslerin boyutu ve hacmi küçültülür.

Göğüs küçültme ameliyatı pek çok nedene bağlı olarak yapılabilir. En çok da kozmetik görünüm nedeniyle kadınlar memnun olmak için bu operasyona başvurur. Bununla birlikte kronik sırt ve boyun ağrısı varsa da göğüslerin küçültülmesi büyük avantaj sunacaktır.

Göğüs Küçültme Ameliyatından Sonra Neler Beklenir
Göğüs Küçültme Ameliyatından Sonra Neler Beklenir

Göğüs Küçültme Ameliyatından Sonra Neler Beklenir?

Göğüs küçültme ameliyatı göğüsteki fazlalık hacmi azalttığı için kadınlar için oldukça güvenilirdir. Ameliyattan sonra göğüsler daha şekilli, sıkı ve incedir. Bununla birlikte fazla doku ve yağ da azalmış durumdadır. Göğüs ucundaki kahverengi kısım da bu ameliyat ile beraber küçültülür. Meme küçültme ameliyatından sonra vücuda yarattığı etki hemen gözle görülebilir. Türkiye’de profesyonel klinikler tarafından bu ameliyatı güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Göğüs Küçültme Operasyonuna Alternatif Tedaviler Var mı?

Göğüs küçültme operasyonuna alternatif tedaviler mevcuttur. Bu operasyon ile birlikte liposuction ile meme küçülte ameliyatı da yapılabilir. Bu operasyonla hastanın göğsünden fazla yağ dokusu çıkarılır. Liposuction yağ aldırma işlemi olarak bilinir ve son yıllarda göğüs bölgesinde de çok sık bir şekilde uygulanır. Meme küçültme operasyonuna göre daha kolay bir ameliyattır. Bu operasyon sonrasında hastanın göğüsleri ortalama 2 beden küçülür.

Uygun Fiyatlı Göğüs Küçültme Ameliyatı

Göğüs küçültme ameliyatı için Türkiye’yi tercih eden hastalar çeşitli avantajların yanı sıra ekonomik olarak da avantaj elde ederler. Türkiye’de fiyatların uygun olmasının pek çok nedeni vardır. Bunlardan biri de uygun yaşam maliyetidir. Başka ülkelere baktığımızda kliniklerin aylık masrafı Türkiye’den 5 kat daha fazladır. Uygun yaşam maliyetinin yanı sıra döviz kuru da ücretlerde etkilidir. Türkiye’de yer alan kliniklerden uygun fiyatlara göğüs küçültme operasyonu yaptırabilirsiniz.

Türkiye’de göğüs küçültme operasyonu yaptırmanın bir diğer avantajı da başarılı tedavilerdir. Türkiye’de bulunan klinikler hem donanımlı hem de hijyeniktir. Kliniğin hijyenik olması işlem sonrası göğüslerin enfeksiyon kapmasını da önler. Bu da tedavilerin ağrısız ve sıkıntısız geçtiği anlamına gelir. Kliniklerde yüksek teknolojinin bulunması da donanımlı olduğunu gösterir. Bu sayede işlem öncesi ve sonrası fotoğraflar çekilerek yayınlanabilir.

Göğüs Küçültme Ameliyat Hazırlığı

Türkiye’de göğüs küçültme ameliyat hazırlığı şu şekilde yapılır;

 • Bir yakınınızdan yardım isteyerek operasyon sonrasında size destek olmasını sağlayabilirsiniz.
 • İyileşme döneminde giymeniz için sporcu sütyeni almalısınız.
 • İşten ya da okuldan en az 1 haftalığına izin alın çünkü bolca dinlenmeniz gerekecek.
 • Çok fazla hareketten kaçınmak için kendinize dinlenme alanı oluşturun.
 • Enfeksiyon kapmamak adına evcil hayvanlardan 1 hafta uzak durmanız iyi olur.

Bunlara dikkat ederseniz daha kısa sürede iyileşebilirsiniz.

Türkiye’de Göğüs Küçültme Operasyonu Sonrası İyileşme

Göğüs küçültme sonrası iyileşme dönemi ortalama 2 haftadır ve yara izi zamanla kaybolur. İşlem sonrası hastalara sporcu sutyeni giymeleri tavsiye edilir. İyileşme döneminde işe dönme öncesinde 2-3 hafta dinlenmek ve ağır aktivitelerden uzak durmak gerekir. Türkiye’de yaptıracağınız göğüs küçültme operasyonu sonrasında çok fazla ağrı yaşanmaz, hafif ağrılar da ilaçlar ile dindirilir. Ancak ağrının oluşmaması için gün içinde sırt üstü yatmanız daha iyi olur.

Göğüs küçültme operasyonundan sonra hastadan akacak pis kanı temizlemek için 3 gün boyunca dren takılabilir. Ameliyat sonrasında 7-10 gün içinde dikişlerin alınması gerekir. Bu süreçte gereksiz hareketlerden kaçınmak gerekir. Ameliyatın ardından bir süreliğine şişlik olabilir ancak yaklaşık 6 ay içerisinde şişlikler kaybolacaktır. İyileşme sürecinde kol ve göğüs kaslarını yoracak egzersizlerden kaçınmak gerekir.

Türkiye’de Göğüs Küçültme Öncesi ve Sonrası

Yurtdışından gelecek olan hastaların birtakım estetik kaygısı olabilir. Türkiye’de göğüs küçültme operasyonlarının öncesini ve sonrasını görebilirsiniz. Deneyimli cerrahlar tarafından yapılacak göğüs küçültme operasyonu kesin olarak etkisini gösterir. Göğüs küçültme operasyonu yaptıran kadınlarda belirgin bir şekilde vücut değişikliği görülür. Bunun yanı sıra hayati önem taşıyan sonuçlar şu şekildedir;

 • Daha orantılı göğüsler,
 • Duruş değişikliği ve özgüven,
 • Modaya uygun kıyafet değişikliği,
 • Spor ve fiziksel aktiviteye hazır olma,
 • Sırt ve omurga ağrısından kurtulma.

Operasyon sonrası hem imajınız değişir hem de hayatınızda belirgin değişimler yaşarsınız.

Türkiye’de Göğüs Küçültme Operasyonuna Uygun Aday

Kim Türkiye’de göğüs küçültme operasyonu yaptırmak istiyorsa genel standartlara uygun olması yeterlidir. Göğüsleriniz haddinden büyükse ve bu size rahatsızlık veriyorsa operasyon olabilirsiniz. Gelecekte çocuk sahibi olup bebeğinizi emzirmek istiyorsanız bu da etkili bir sebeptir. Aşağıdaki komplikasyonları taşımıyorsanız güvenle meme küçültme operasyonunu gerçekleştirebilirsiniz;

 • Genel anesteziden gelebilecek olan riskler
 • Olumsuz yara izi
 • Enfeksiyon kapma
 • Kan pıhtısı oluşma
 • Deride renk değişikliği
 • Ağrı

Yukarıda yer alan etmenler aynı şekilde yan etkileri de barındırır. Ancak bunlar çok nadir olarak görülür.

Türkiye’de Göğüs Küçültme Operasyon Maliyeti

Türkiye’de göğüs küçültme operasyon maliyeti her ne kadar değişken olsa da ortalama 2000 dolar civarındadır. Burada yaptıracağınız ameliyatlar için sizlere destek verilir. Burada konaklamanız için ve ulaşımı rahat bir şekilde halletmeniz için gereken yapılır. Böylece hiç zorluk yaşamadan operasyonu yaptırıp evinize dönebilirsiniz. Gerekli ve detaylı bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir