Diş TedavileriDiş İmplantları

Türkiye’de Hangi İmplant Markası Güvenilir?

Dental implant; Ağız ve diş sağlığı açısından yaşanan gelişmelere nazaran pek çok insan genellikle yaralanma, diş çürümesi, periodental hastalık nedeniyle diş kayıpları yaşar. Uzun yıllar dişleri eksik olan kişiler köprü ve takma diş tedavileri tercih etmişlerdir. Günümüzde diş implantları çok daha yeni, kalıcı ve estetik yöntemlerdir.

Diş implantları yedek diş kökleri olarak da ifade edilebilir. İmplant uygulamaları doğal dişlere uyacak şekillerde sabit ya da çıkarılabilir yapay dişlere güçlü bir temel sağlama özelliğine sahiptir. Bu uygulamalarda doku dostu olan titanyum malzemeler kullanılır. Eksik diş için kök görevi gören çene kemiğine yerleştirilen vidalar diş implantı olarak isimlendirilir.

Diş İmplantı Uygulamalarının Avantajları Nelerdir?

Diş implantı uygulamalarının bilinen pek çok farklı avantajı bulunur. Bir günde diş implantı uygulamaları sayesinde hastalar eksik dişlerini yeniden kazanabilirler. Diş implantları kişilerin kendi dişleri gibi görünecektir. Bunun yanında doğal bir diş hissi yaratma özelliği bulunur. Kemiklere kaynayacak gibi tasarlandıklarından kalıcı olma özelliği bulunur.

Bir dişin kaybedilmesi halinde kökün olduğu kısım boş kalacaktır. İmplant uygulamaları sayesinde köklerin tekrardan yapılması mümkün olur. Uygun olmayan protezlerde dişlerin ağız içerisinde kayması gibi durumlar söz konusu olabilir. Dental implantlarda dişlerde kayabilme endişesi olmadan konuşmaya olanak tanır.

Diş implantı fiyatı gerçekleştirilecek olan uygulamalara bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu uygulamalar hastalara gülümsemelerini geri verir. Bu sayede kişiler kendilerini çok daha iyi hissedeceklerdir. Geleneksel takma dişlerde sık sık kayma ve çiğnemenin tadını almayı zorlaştırma sorunlarına neden olur. Dental implantlar doğal dişler gibi işlev görme özelliklerine sahiptir. Sevilen yiyecekleri fazladan çaba ve acı hissetmeden keyifli bir şekilde yemeye imkan tanır. Geleneksel takma dişleri olan kişilere göre daha iyi ısırma kuvvetlerine olanak sağlar.

Diş implantları sayesinde köprülerde meydana geldiği gibi dişlerin formlarının küçültülmesine gerek yoktur. Komşu dişlerin implantları destekleyecek şekillerde değiştirilmediği için uzun süre kişilerin kendi dişleri gibi ağızda kalmaya devam eder. İmplant üzerine yerleştirilen doğal diş iskeleti görevi gören abutment ile komşu dişe zarar vermeden yeni dişlere sahip olmak mümkün olacaktır. Bunun yanında bireysel implantlar ağız hijyenini sağlayarak dişler arasında kolay erişim sağlama özelliğine de sahiptir. Bazal diş implantı bu açıdan günümüzde sıklıkla kullanılır. Dental implant uygulamaları protezlerin çıkarılması durumlarında meydana gelen rahatsızlıkların önüne geçme özelliğine sahiptir. Ağız hijyeni kurallarına uyulduğu zaman uzun süre rahatlıkla kullanılabilir.

Diş İmplantları Herkese Uygulanabilir Mi?

Rutin diş çekimi ya da oral cerrahi işlemlerinden geçecek kadar sağlıklı olan kişiler çoğunlukla diş implantı uygulamaları yaptırabilirler. Türkiye’de diş implantları oldukça kaliteli ve uygun fiyatlı bir şekilde gerçekleştirilir.

Diş implantı uygulamaları için hastaların yeterli kemik ve sağlıklı diş etlerine sahip olmaları gerekir. Hastaların implant uygulamalarından sonra ağız hijyenine dikkat etmeleri ve düzenli olarak diş hekimlerini ziyaret etmeleri gerekir. Çok fazla sigara kullanımı, kalp rahatsızlıkları, diyabet, baş ve boyun bölgesine uygulanan radyasyon tedavileri, implant uygulamaları içi hasta bazında bireysel bir şekilde değerlendirilmelidir. Kişilerin implant uygulamalarının kendileri için uygun olup olmadığına karar verebilmeleri için mutlaka diş hekimlerine muayene olmaları gerekir.

Diş İmplantı Tedavileri Nasıl Gerçekleştirilir?

Dental implant süreçlerinde öncelikle kişiselleştirilmiş tedavi planlarının geliştirilmesi gerekir. Tedavi planları hastalara özel olarak tıbbi açıdan ihtiyaçların karşılanması üzerine diş hekimleri tarafından hazırlanır. Diş implantı genel fiyatı gerçekleştirilecek olan işlemlere göre değişiklik gösterir.

Titanyumdan yapıla küçük bir direğe sahip ola diş kök implantları eksik dişlerin kemik yuvalarına yerleştirilir. Çene kemiği iyileştikçe, implantın çeneye güvenli bir şekilde tutunması sağlanır. İmplantların çene kemiklerine tamamen kaynamasından sonra üst yapı ile uyumlanması sağlanır. Üst yapı abutment olarak isimlendirilir. Bu yapı dişlerde iskelet görevi görme özelliğine sahiptir. Yeni dişlerin abutmentin üzerine yerleştirilmesi işlemi gerçekleştirilir.

Diş İmplantı Tedavileri Ağrı Yapar Mı?

Diş implantı uygulamalarından önce hastalara genellikle lokal anestezi uygulanır. Bazı durumlarda ise hastalara genel anestezi uygulamalarının gerçekleştirilmesi de mümkündür. Diş implantı fiyatı gerçekleştirilecek olan işlemlere, uzman hekimlere ve kliniklere göre değişiklik gösterir.

Lokal anestezi uygulamaları gerçekleştirilen hastalarda gün içerisinde anestezi etkilerinin dağılmasından sonra hafif ağrı durumları söz konusu olabilir. Bu ağrılar normal olmakla birlikte ağrı kesiciler ile giderilmesi de mümkündür. Genel olarak bir günde diş implantı uygulamaları bu şekilde gerçekleştirilir.

Diş İmplantı Uygulamalarından Sonra Karşılaşılabilecek Durumlar Nelerdir?

 • Diş implantı uygulamalarının gerçekleştirildiği bölgelerde enfeksiyon durumları
 • Küçük çaplı kanama problemleri
 • Diş eti, dudak ve çene bölgesinde ağrı sorunları
 • Cilt ya da diş etlerinde morarma sorunları
 • Cerrahi sahanın çevresinde ödem ve şişlik problemleri meydana gelebilir.

Bu gibi olumsuz durumlarda diş hekimlerinin reçete ettiği ilaçlar ile sorunların minimuma indirilmesi sağlanır.

Diş İmplantı Uygulamalarının Yapılamayacağı Durumlar Nelerdir?

Diş İmplantı Uygulamalarının Yapılamayacağı Durumlar Nelerdir
Diş İmplantı Uygulamalarının Yapılamayacağı Durumlar Nelerdir
 • Şeker hastalarında doku iyileşmesi durumları yavaş olmakla beraber enfeksiyon riski de son derece fazladır. Şeker hastalarında cerrahi operasyonlardan önce hastaların doktorlarına danışılmalı ve buna uygun olarak cerrahi planlama yapılmalıdır.
 • Sigara kullanımı ağız içinde bulunan dokularda meydana gelen bakteri plaklarına zemin hazırlar. Bunun sonucunda enfeksiyon risklerinin artmasına neden olur. Sigara kullanan implant hastalarının tedaviden 15 gün önce ve tedaviden sonra 1 ay kadar sigara kullanımını bırakmaları gerekir.
 • Hipertansiyon hastalarında ağrı ve stres durumlarında aşırı tepki söz konusudur. Uyaranlara karşı aşırı tepki verilmesi halinde diş tedavilerinde kan basınçlarının akut olarak yükselmesi durumları söz konusu olabilir. Konjestif kalp yetmezliği ya da nadir de olsa felç, kanama gibi komplikasyonlar meydana gelebilir. Bu nedenle hipertansiyonu olan hastaların diş tedavilerine başlamadan önce kan basıncı ölçümleri gerçekleştirilmelidir. Şüphe duyulan vakalarda doktor konsültasyona gidilmesi gerekir.
 • Kalp rahatsızlığı olan hastaların doktoru ile konsültasyon sonrası değerlendirilerek buna göre tedavi planları yapılır.
 • Kan pıhtılaşması hastalığı bulunan kişilerde implant tedavileri uygulanamaz. Bunun için ilk önce pıhtılaşma sorunlarının ortadan kaldırılması gerekir.

Diş İmplantı Yerleştirme İşlem Adımları Nelerdir?

 • İlk önce zarar gören dişlerin çıkarılması işlemi gerçekleştirilir.
 • Gerekli durumlarda çene kemiği hazırlığı yapılır
 • Diş implantlarının yerleştirilmesi sağlanır.
 • Kemik ve implant arasında kaynaşma sağlanması bakımından bir süre beklenir.
 • Hazırlanan porselen dişin implant üzerine yerleştirilmesi işlemleri gerçekleştirilir.

Bir gün fiyatına diş implantı Türkiye’de oldukça uygundur. Diş implantı tedavilerinde kemik yoğunluğu ve miktarı implant tedavisi açısından uygun olmadığında kemik grefti uygulamaları ile bölgede kemikleşme beklenir. Kemikleşmenin sağlanmasının ardından implantların ağız içerisinde uygun yerlere yerleştirilmesi sağlanır. Protez uygulamalarına geçmek için implantların çene kemiğine kaynaşması önemlidir.

İmplantların çene kemiğine kaynaşması yaklaşık olarak 2-3 ay gibi bir sürede tamamlanır. İmplant ile çene kemiğinin bütünleşmesinden sonra protezlerin hazırlanması işlemlerine geçilir. Ağız içerisinden alınan ölçü ve renk hedeflemelerinin yapılmasının ardından protezler porselen laboratuvarlarında teknisyenler tarafından gerçek dişlere uygun olarak estetik bir şekilde hazırlanır. Hastaların ağız içerisinde gerçekleştirilen denemelerden sonra son şekil verme işlemi yapılır. Son aşamada protezlerin ağız içerisindeki implantlar üzerine vidalanıp veya yapıştırılarak yerleştirilmesi sağlanır. Bu şekilde hastaların kaybettiği estetik ve fonksiyonların yeniden kazandırılması mümkün olur.

Diş İmplantı Tedavilerinden Sonra Dental İmplant Bakımı Nasıl Olur?

Diş implantı tedavilerinden sonra hastaların ağız hijyenine dikkat etmesi oldukça önemlidir. Rutin diş fırçalama dışında hekimlerin tavsiye etmiş olduğu özel ipler, arayüz fırçaları ve ağız duşları ile implant yapılan bölgelerin temizlik işlemlerinin sağlanması mümkün olur. Bunun yanında hastaların düzenli olarak diş hekimi kontrollerine gitmesi de önemlidir. En doğru yönlendirmeler diş hekimleri tarafından gerçekleştirilecektir. Bazal yöntemde diş implantları uygulamaları son derece kaliteli ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilir.

 • İmplant sonrasında oda sıcaklıklarında ve yumuşak olarak besinlerin tüketimine dikkat edilmelidir
 • Diş hekimlerinin belirlemiş olduğu zamanlardan sonra normal beslenme şekillerine dönüş yapılmalıdır.
 • Dikişlerin korunması açısından sert ve tanecikli yiyeceklerin tüketiminden kaçınmak gerekir.

Bego Diş İmplantı Özellikleri Nelerdir?

Bego diş implantı 1980’lerde kurulan diş sektörüne özel ürünler üreten bir firmadır. Bu firma ilk başta implant üretimi üzerine kurulmuştur. Bunun yanında otuz yıldır farklı pek çok dental ürünün üretimini de gerçekleştirir. Bego implant Alman markasıdır ve uzun ömürlü olması ile bilinir. Üst yapı için kullanılan zirkon ve porselen gibi malzemelerde son derece farklı çeşitlere sahip olan ürünleri ile dikkat çeker.

Bego implantların avantajları oldukça fazladır. Bunlar arasında en önemlisi diş hekimleri bakımından üretici desteği sağlamasıdır. Diş implantı öncesi ve sonrası konusunda dikkatli olunması halinde bu implantlar uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Diş implantlarının üretim süreçleri mühendislik, tıp ve işçiliğin iç içe geçtiği bir süreçtir. Bu nedenle bu işlemler yapılırken markanın eğitimli teknikerlerinin, malzeme desteğinin olması sağlıklı bir süreç açısından son derece önemlidir.

Bego implantlarda ara parçaya ihtiyaç duyulmaması sayesinde bu implantlar daha az seanslarla uygulanabilir. Bu implantların bakteri sızdırmazlığı özelliği bulunur. Bu sayede enfeksiyonlara karşı ağız sağlığını koruyacağı ve diş eti, diş kökü gibi bölgelerde hastalıklara neden olmaz. Bego implantlar maddi bakımdan da bütçe dostudur ve pek çok implanta göre uygun fiyatlı ürünlerdir. Bilgisayarlı diş implantı fiyatı diğer yöntemlere göre daha pahalı olsa da çok daha güvenilirdir.

 • Stabil iç bağlantısı bulunan implantlar güvenilir bir şekilde uygulanabilme özelliğine sahiptir.
 • Bu implantlar mükemmel dizayn özelliği ile dikkat çeker.
 • Bakteri sızdırmazlığı özelliğine sahip oldukları için ağızda enfeksiyon oluşumlarına engel olur.
 • Bu implantlar Alman kalitesi ile üretilmiştir.
 • Bego implantlar protetik kesiş noktalarına sahip olmaları ile dikkat çeker.
 • Bu implantların direkt olarak üretici desteği bulunur.
 • Yapısı bakımından herhangi bir ara parçaya gerek kalmadan rahatlıkla uygulanabilme özelliği vardır.
 • Uygulama esnasında parça fazlalığına gerek olmadığı için risk durumlarını en az seviyelere indirger.
 • Tedaviye uygun ve direkt olarak yükleme özellikleri bulunur.
 • Tek diş tedavilerine ihtiyaç olduğunda Bego implantlar rotasyonlara karşı koruma sağlama özelliğine sahiptir.
 • Protetik tedavi öncesinde ve sonrasında düşük durumlarının engellenmesini sağlar.

 

 

Osstem Diş İmplantı Özellikleri Nelerdir?

Osstem diş implantı Güney Kore’de üretilen bir implant markası olma özelliğine sahiptir. Osstem implantlar günümüz itibariyle ortaya koymuş olduğu başarılar sayesinde Asya kıtasında sıklıkla tercih edilir. Dünya sıralamasında en çok tercih edilen Güney Kore implant markaları arasında 5. Sırada olma özelliğine sahiptir. Ağrısız diş implantı uygulamaları için sıklıkla tercih edilir.

Osstem markası AR-GE çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam eden şirketler arasında yer alır. Osstem implant 1991 yılından beri implant alanında aktif olarak rol oynar. 2018 yılından beri uluslararası kuruluşlar tarafından müşteri memnuniyeti en çok olan kore malı implant markası olarak seçilmiştir.

Osstem marka implantlar Seul’da üretilir. Bu şirket, ürün güvenilirliğini sürekli olarak artırmak açısından müşteri odaklı olarak ürünleri geliştirir. Firmanın ISO, FDA ve CE gibi uluslararası kalite sertifikaları vardır. Bu sertifikalar dünya genelinde seçkin sağlık ürünlerine verilen sertifikalardır.

Osstem implantlar başarılarını sürekli çok daha ileriye taşımanın yanında bugün İngiltere, ABD, Çin, Hindistan, Rusya, Tayland, Hong Kong başta olmak üzere dünya genelinde 50’nin üzerinde ülkede kullanıcılar ile buluşur.

Alt çene diş implantı uygulamaları açısından da marka son derece kalitelidir. Osstem implantlar şu ana kadar kullanılan en verimli implant parçalarına sahip markalar arasında yer alır. Ürünlere bakıldığı zaman özellikle ürün kalitesi açısından üst seviyelerdedir. Kore yapımı olan markanın üretim aşamalarında büyük özen gösterilir. Sürekli olarak gerçekleştirilen kontroller sonrasında ürünler piyasaya sürülür.

Osstem implantlar sayesinde hastalar neredeyse ana dişleri kadar rahat bir çiğneme imkanı elde ederler. Bunun yanında sağlıklı bir hisse kavuşmaları da mümkün olur. Kısa süre içerisinde implantın avantajlarından faydalanarak yüksek verimliliğin elde edilmesi mümkündür.

 • Daha önce protez kullanan kişilerin bu seçimlerinin yerini alan diş implantları hastalara daha iyi çiğneme adımları sunar.
 • Diş implantının en temel ve en sevilen özellikleri ana dişe yakın his sunmasıdır. Bu uygulamalar sanal bir kök yaratılmasına imkan tanır.
 • Protezler gibi takılıp çıkan değil sabit yapısı ile dikkat çeker.

Medentika Diş İmplantı Özellikleri Nelerdir?

Medentika Diş İmplantı Özellikleri Nelerdir
Medentika Diş İmplantı Özellikleri Nelerdir

Medentika diş implantı uygulamaları pek çok açıdan avantajlıdır. Kişilere sağlık ve bunun yanında konfor sağlama özelliği bulunur. Medentika implantların pek çok farklı avantajı bulunur.

 • Bu implantlar kişilerin sağlıklı ve daha dengeli beslenmesine imkan tanır.
 • Straumann Group bünyesinde olan Medentika implantlar üstün Alman teknolojisi ile üretilen ve üst segment bir implant markasıdır.
 • Diş eti ve kemikleri implant maddelerini desteklediği için köprü protezler ile kıyaslandıklarında doğal ve estetik sonuçların elde edilmesine yardımcı olur.
 • Estetik ve dayanıklılık açısından son derece üstün bir yapıları bulunur.
 • Bu implantlar sayesinde doğal dişlerin aşındırılarak köprü yapılması zorunluluklarının ortadan kaldırılması sağlanır.
 • Bu implantlar sayesinde kişiler hareketli protez kullanma zorunluluğundan kurtulmuş olurlar. Hareketli protez kullanan kişilerin özgüvenlerini kazanmasını sağlar.
 • Medentika implantlar çene kemiklerinin erimelerinin azaltılmasına yardımcı olur.

Medentika diş implantları son yıllarda sıklıkla tercih edilir. Bir bazal diş implantının maliyeti nedir sorusu pek çok kişi tarafından merak edilir. Fiyatlar, malzemelerin markalarına, kalitesine ve durumuna bağlı olarak değişiklik gösterir.

Dental implantlar çene içine yerleştirilen ve vida şeklinde olan yapay diş köklerinin genel ismidir. Titanyum malzemelerden imal edilen parçalardır ve eksik doğal dişlerin yerine yerleştirilirler. Bu uygulamalar ayakta tedavi esasına dayanarak yapılır. Bu nedenle çoğunlukla lokal anestezi altında cerrahi olarak uygulamaların gerçekleştirilmesi mümkündür.

Titanyum implantlar insan vücudu tarafından başarılı bir şekilde kabul edilir. Titanyum kemiklere optimum şekillerde bağlanır. Bunun yanında tam diş protezlerinin tutturulabilmesinde de işlev görmektedir. Uygulanan implantların yüksek doku uyumları sayesinde oransal açıdan başarı düzeyleri de son derece yüksektir. Diş implantı diş hekimliği uygulamalarında sıklıkla kullanılır.

Türkiye’de Dental İmplant Tedavileri

Türkiye’de dental implant tedavilerinde her zaman kaliteli markalar tercih edilir. Alanında uzman diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen bu uygulamalar oldukça uygun fiyatlı olduğundan dental turizm kapsamında da sıklıkla tercih edilir. Yurt dışından gelen turistler hem diş tedavilerini olup hem de mükemmel bir tatil yapabilirler. Türkiye’de dental implant tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir