Diş TedavileriHollywood Gülümseme

Türkiye’de Hollywood Gülüşü Fiyatları – 1999 Euro

Hiç ünlüler gibi parlak ve beyaz bir gülümsemeniz olmasını hayal ettiniz mi? Dişleriniz doğal olarak sarımsı bir renkte olabilir fakat filmlerdeki yıldızların dişlerinin ne kadar beyaz olduğunu fark etmişsinizdir. Televizyonda görmüş olduğunuz inci beyazı gülüşler Hollywood gülüşü olarak isimlendirilir. Daha beyaz ve parlak gülümsemeler istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Hollywood Gülüşü Tasarımı

Hollywood gülüşü, diş, diş eti ve dudakların uyumlu göründüğü ideal bir gülüşün sağlandığı gülüşe verilen isimdir. Düzgün sıralanmış bembeyaz dişler ile diş etlerinin uyumunun sağlandığı estetik işlemlerdir. Estetik gülüşün elde edilmesi amacıyla diş beyazlatma, diş implantları, diş estetiği, diş kaplaması gibi farklı işlemler uygulanır.

Hollywood gülüşü tasarımı farklı pek çok kritere bağlıdır. Diş ve diş etlerinin uyumu ve görünümü estetik gülüş tasarımı bakımından son derece önemli bir konudur. Bu sebeple Hollywood gülüşü işleminde diş ile diş eti problemleri giderilerek güzel bir gülüş elde edilmesi sağlanır.

Hollywood Gülüşü Nasıl Olmalıdır?

En iyi Hollywood gülüşü için birtakım kurallar bulunur. Kurallara uygun bir şekilde hazırlanan Hollywood gülüşü sayesinde kişiler mükemmel gülüşlere sahip olabilirler. Hollywood gülüşü tasarlanması aşamasında birtakım kurallara dikkat edilir. Bunlar;

 • Dudaklar simetrik bir görünümde olmalıdır.
 • Gülüş esnasında üst diş eti maksimum 2 mm görünecek şekilde tasarım işlemleri gerçekleştirilmelidir.
 • Ön dişlerin arasında boşluk gibi istenmeyen durumlar olmamalıdır.
 • Gülüş esnasında dudak genişliği yüzün yarısı ya da birkaç milimetre azı kadar olmalıdır.
 • Ön dişlerin renklerinin aynı olması gerekir.
 • Ön dişlerde kullanılan kaplamaların ışık geçirgen olması ve doğal görünmesi önemlidir.

Hollywood Gülüşü Nasıl Yapılır?

Hollywood gülüşü, estetik gülüş tasarımı konusunda uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Estetik gülüş tasarımının yapılabilmesi için ilk önce uzman hastaların uzman diş hekimleri tarafından muayene edilmesi gerekir. Uzman diş hekimleri ilk önce ağız ve diş için gerekli olan işlemleri belirler. Estetik gülüş tasarımlarının en güzel hale getirilmesi bakımından ilk önce estetik ihtiyaçların belirlenmesine özen gösterilmelidir. Diş kaplama, diş beyazlatma, eksik dişler için implant gibi çeşitli tedavilerin gerekli olup olmadığına diş hekimleriniz tarafından karar verilir.

Diş eti hastalıkları, diş çürükleri, dişlerde simetri bozuklukları, dişler arasında boşluklar gibi çeşitli etmenler gülüş tasarımını etkileyen faktörlerdir. Bu nedenle Hollywood gülüş tasarımı yapmak için ilk önce problemlerin tek tek belirlenmesi gerekir. Sonrasında tedavi programlarının oluşturulması işlemleri gerçekleştirilir.

Hastaların muayene edilmesi ile beraber ağız yapıları ve diş ölçülerinin dijital bir şekilde alınması işlemleri gerçekleştirilir. Bu ölçüler bilgisayar ortamında kullanılıp ağız yapısına en uygun olan Hollywood gülüş estetiği için tasarım oluşturulur. Bu tasarıma uygun bir şekilde diş ve diş etleri problemlerinin tedavisi sağlanır.

Hollywood Gülüşü Aşamaları Nelerdir?

Hollywood gülüşü aşamaları tüm hastalar için aynı şekilde ilerlemez. Bunun yanında bu estetik işlemlerde birden fazla aşama bulunur. Hollywood gülüşü aşamalarının hastalara uygun bir şekilde belirlenmesi açısından ilk önce hastaların uzman diş hekimleri tarafından muayene edilmesi gerekir. Ardından hastalara uygun estetik gülüş tasarımı için uygun tedavilerin belirlenmesi sağlanır. Bu tedaviler arasında diş beyazlatma, diş kaplaması gibi çeşitli tedaviler bulunur.

Diş İmplantı

Diş implantı, Hollywood gülüşü estetiği yaptırmayı düşünen hastalara uygulanan tedavilerden biridir. Diş implantına ihtiyacı olan kişiler çoğunlukla eksik dişi bulunan hastalardır. Diş kaybı sorunlarının giderilmesi kişilerin mükemmel gülüş tasarımına sahip olmaları bakımından son derece önemlidir. Bu nedenle gülüş tasarımlarının doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi bakımından eksik dişler için diş implantı tedavilerinin uygulanması gerekir.

Diş Çürüğü ve Diş Eti Tedavileri

Hollywood gülüşüne sahip olmayı düşünen kişilerin öncelikle çürük dişlerinin tedavi edilmesi son derece önemlidir. Mükemmel dişlere sahip olmak adına öncelikle çürük dişlerin düzeltilmesi gerekir. Estetik gülüş tasarımı aşamaları içerisinde yer alan diş çürüğü tedavileri ile beraber diş eti tedavileri de yapılır.

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma işlemleri Hollywood gülüşü estetiği için oldukça önemli aşamalardan biridir. Hollywood gülüşü için kişilerin beyaz dişlere sahip olmaları gerekir. Gülüş estetiği tasarımı için diş beyazlatmaya ihtiyaç duyan hastalara bu tedaviler uygulanır. Kişilerin diş yapıları porselen kaplamaya gerek duymuyor sadece dişleri beyazlatmak gerekiyorsa bu işlemlerin yapılması yeterli olacaktır.

Porselen Kaplama

Porselen kaplama estetik gülüşü tasarımının aşamaları arasında yer alır. Porselen lamine uygulamaları sayesinde hastalar harika görünümlü dişlere sahip olurlar. Parlak, beyaz ve pürüzsüz görünümlü dişlere sahip olmak adına porselen vener isimli porselen kaplamalar tercih edilir. Hollywood gülüşü için gerekli olması halinde hastalara porselen kaplama işlemleri uygulanabilir. Kırık dişler, çarpık dişler, ayrık ya da çatlak dişler gibi rahatsızlıklara sahip olan hastalarda porselen kaplama uygulamaları gerçekleştirilir.

Porselen kaplamalar kişilerin diş ölçülerine uygun olarak yapılır. Hastaların dişlerinin dış yüzeyinin hafif bir şekilde aşındırılması ile beraber porselen kaplamalar diş yüzeylerine yapıştırılırlar. Bu işlemde hastaların herhangi bir acı ya da ağrı duymadan tedavinin tamamlanması sağlanır. Porselen kaplamaların herhangi bir renk değişimine uğraması gibi sorunlar yaşanmaz.

Hollywood Gülüşü Kaç Seansta Tamamlanır?

Hollywood Gülüşü Kaç Seansta Tamamlanır
Hollywood Gülüşü Kaç Seansta Tamamlanır

Hollywood gülüşü tedavisi kaç seans olacağı hastaların durumuna bağlı olarak değişiklik gösterir. Porselen kaplama, diş implantı, diş çürüğü, diş beyazlatma, diş eti tedavisi gibi pek çok aşamaya bağlı olarak gülüş estetikleri gerçekleştirilir. İlk önce hastaların ihtiyaç duyduğu tedaviler belirlenir. Ardından Hollywood gülüşünün kaç seansta tamamlanacağı belirlenir.

Hollywood gülüşü estetiği diş implantı, diş çürüğü ya da diş eti tedavilerine gerek duyulmadan yapılabiliyorsa kısa süreler alır. Normal şartlarda çoğunlukla 2 hafta gibi sürede Hollywood gülüşü tedavisinin tamamlanması mümkün olur. Ancak hastaların mevcut diş ve diş eti sorunları tedavi süresinin uzamasına neden olabilir.

Hollywood Gülüşü Kalıcı Bir İşlem Midir?

Hollywood gülüşü ömrü uygulanan tedavilere göre değişiklik gösterir. Bu konuda doğru bilgi almak adına diş hekimleri ile görüşmek gerekir. Gülüş estetiği olan hastaların diş hekimlerinin tavsiyelerine uygun olarak ağız ve diş sağlığını koruması sayesinde gülüş tasarımları uzun ömürlü olacaktır.

Hastaların düzenli bir şekilde diş hekimi kontrollerini aksatmamaları gerekir. Ağız ve diş sağlığına dikkat eden hastalar uzun süreler boyunca gülüş estetiğini koruyabilirler.

Hollywood Gülüşü Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hollywood gülüşü estetiği olan hastaların ağız ve diş sağlığına gerekli özeni göstermesi önemli bir konudur. Gülüş tasarımlarının kalıcı olması açısından rutin diş hekimi kontrollerine gitmek gerekir. Uygulamadan sonra hastaların birkaç gün boyunca dişlerini zorlamaması önemli bir konudur. Özellikle porselen kaplama uygulanan hastaların kaplamalara zarar gelmemesi bakımından sert yiyecek tüketmekten uzak durmaları gerekir. Uyurken diş sıkma rahatsızlığı bulunan kişilerin bunu diş hekimlerine bildirmeli ve gerekli önlemler alınmalıdır.

Gülüş estetiği için kullanılan kaplamalarda her ne kadar renk değişimi sorunları olmasa da ağız ve diş bakımının ihmal edilmemesine özen gösterilmelidir. Gülüş estetiği tasarımı ile elde edilen mükemmel gülüşlerin korunması adına rutin kontrollere gidilmelidir.

Hollywood Gülüşü Kimlere Yapılır?

Hollywood gülüşü uygulaması için ilk önce röntgenlerle desteklenmiş detaylı ağız içi muayene, profil fotoğrafları, gülüş fotoğrafları, dijital ölçüler üzerinde yapılan analizler hassas bir şekilde yapıldıktan sonra karar aşamasına geçilir.

Bazen bu işlemlere botoks ve cerrahi işlemlerin katılmasına da gerek duyulabilir. Tedavinin sonuçları ile süreçler hastalar ile beraber değerlendirilir. Bilgilendirmelerden sonra tedaviye başlanabilir.

Hollywood Gülüşü Tedavisi Öncesi

Hollywood gülüşü tedavisi öncesi işlemi gerçekleştirecek olan hekimlerin alanında uzman olduğundan emin olmak gerekir. Diş hekimlerinin hastaların beklentilerini ve ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde olması önemli bir konudur. Diş hekimi tercihinde dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise hekimlerin muayene yapılarıdır.

Diş randevularında hastalarla ilgilenen asistanlar, muayene sırasında hasta mahremiyetinin sağlanması, muayenehanenin hijyenik olması tercih sırasında dikkat edilmesi gereken konulardır. Çoğunlukla kırık ya da eksik diş bulunmamasına rağmen, istenen estetik görünümü engelleyecek faktörler nedeniyle dişlerin simetrisi zayıf ya da daha az beyaz görünebilirler.

Hollywood Gülüşü Tedavisi Sonrası

Hollywood Gülüşü Tedavisi Sonrası
Hollywood Gülüşü Tedavisi Sonrası

Hollywood gülüşü tedavisi sonrası damak bölgesi çok daha az görünecektir. Dişler son derece beyaz durmasının yanında boyutları itibariyle nizami bir görünümleri olur. Hollywood estetiği sonrası ağız ve diş bakımlarının disiplinli ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Diş fırçalama konusunda da hastaların dikkat etmesi gereken çeşitli konular bulunur.

Aşındırıcı diş macunları ya da yanlış diş fırçalama alışkanlıkları diş yüzeylerinin çizilmesine neden olabilir. Cila ve diğer parlatıcı işlemler de dişlerin solmasına neden olabilir. Hekimlerin önerdiği diş macunu ve fırçaların kullanımı dişlerin daha sağlıklı olmasına yardımcı olur.

Hastaların diş ipi kullanmayı alışkanlık haline getirmesi önemli bir konudur. Bu sayede diş araları çok daha iyi bir şekilde temizlenebilir. Şeker içeriği yüksek olan gıdalarda uzak durmak gerekir. Gülüşteki parlaklığın gitmemesi açısından soda, kahve, çay gibi içeceklerin daha az tüketilmesine özen gösterilmelidir. Ceviz, fıstık, fındık gibi sert kabuklu kuruyemiş çeşitlerinin tüketiminde dikkatli olmak da önemli bir konudur. Bu sayede dişlerin kurulması gibi istenmeyen durumların önüne geçilebilir.

Hollywood Gülüşü Fiyatları

Hollywood gülüşü fiyatları hastaların ihtiyaç duydukları tedavi aşamalarına göre değişkenlik gösterir. Bu tasarımların fiyatlarını öğrenmek adına ilk önce hastaların diş hekimlerine muayene olması önemli bir konudur. Muayene sonrası hastalar için gerekli olan diş ve diş eti tedavileri belirlenir ve bu sayede Hollywood gülüşü fiyatları da belirlenmiş olur.

Herkes Hollywood Gülüşü Yaptırabilir Mi?

Pek çok kişi Hollywood gülüşü yaptırıp yaptıramayacağını merak eder. Estetik diş tasarımları ve gülüş tasarımına dikkat çekerek yapılan muayene sonrası çoğu hastanın Hollywood gülüşü yaptırması mümkündür. Genel muayene sonrasında ilk önce hastaların tüm diş problemleri belirlenir. Herhangi bir problem yoksa doğrudan gülümseme estetiği de uygulanabilir. Tedavi süreleri uygulanacak olan işlemlere bağlı olarak değişiklik gösterir.

Hollywood Gülüşü Faydaları Nelerdir?

 • Diş ve diş etlerinin sağlıklı bir görünüme sahip olmaları sağlanır.
 • Kusursuz gülüşler kişilerin mükemmel bir görünüme ulaşmasını saplar.
 • Ağız ve diş problemleri sebebiyle oluşan özgüven problemleri giderilir.
 • Kişilerin yüzleri için en ideal gülüşün belirlenmesi sağlanır. Bu sayede daha enerjik bir görünüm elde edilmiş olur.
 • İşlemler kişilerin beklentileri göz önünde bulundurularak yapıldığından uygulama sonrası %100 memnuniyet sağlanır.
 • Hollywood gülüşü tasarımı hastaların simetrik ve estetik gülüşlere sahip olmalarına yardımcı olur.

Türkiye’de Hollywood Gülüşü Tedavisi

Türkiye’de Hollywood Gülüşü Tedavisi
Türkiye’de Hollywood Gülüşü Tedavisi

Türkiye diş tedavileri konusunda oldukça gelişmiş bir ülke olduğundan uluslararası sağlık turizminde sıklıkla tercih edilir. Bu ülkede dövizin yüksek olması yurt dışından gelecek hastaların çok daha uygun fiyatlara tedavi olmalarına olanak sağlar. Türkiye’de Hollywood gülüşü tedavisi ile ilgili bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

One thought on “Türkiye’de Hollywood Gülüşü Fiyatları – 1999 Euro

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir