Ortopedi

Türkiye’de Penis Protez Tedavisi Hakkında Öğrenmeniz Gerekenler

Türkiye’de penis protez tedavisi hakkında bilmek istedikleriniz olabilir. Penil protez ve mutluluk çubuğu ile ilgili sorunlarınıza cevap bulabilirsiniz.

Türkiye’de penis-protez ameliyatı için sertleşme veya ereksiyon sorunu yaşayan hastalara genelde mutluluk çubuğu tedavisi uygulanır. Cinsel performans yeteneğiniz zayıfladığında iktidarsızlık meydana gelen ve bu devam ettiğinde kronik durum oluşturabilir. Türkiye’de penis-protez ameliyatı, penil ereksiyon olarak sertleşme sorunu ile tekrarlayan cinsel performans şikayetinden ötürü bu tedavi uygulanır.

Penis-protez ameliyatı, tüm yaş grupları için uygulanan, tedavi edilmediğinde aşırı aktif mesane gibi kronik durumlara sebebiyet vermektedir. Bu ameliyat hakkında sorgulama yaptığınızda penil protez ameliyatı olanları yorumları olmak üzere birçok şeyi merak etmiş olabilirsiniz. Penis-protes nasıl kullanılır ile ilgili birçok rehbere devam eden içeriğimizde öğrenebilirsiniz.

Penis Protez Nedir ve Nasıl Kullanılır: Türkiye’de Penis Protez Tedavisi

Türkiye’de penis-protez ameliyatı için ilk başta penis protezin tanımını bilmek önemlidir. Penis protez veya penil protez, sertleşme sorunu yaşayan hasların tedavisi için kullanılan, cerrahi yol ile uygulanan tıbbi bir cihazdır. Penil protez ameliyatı kısaca penisin sertliğini devam ettiren tunika albuginea tabakasının içine cihazın yerleştirilme işlemidir. Yapılan işlemin dışarıdan anlaşılması zor olsa da penis ile torba arasında olan bir yere 4 cm’lik kesik atılarak penis protezi yerleştirilir.

Türkiye’de Penis-Protez Ameliyatı İçin Kullanılan Penis Protez Çeşitleri Nelerdir?

Türkiye’de penis-protez ameliyatı birçok hastane için çeşitli şekillerde kullanılır. Özellikle birçok insanın merak ettiği mutluluk çubuğunun hangi penis protez tedavisinde kullanabildiğini öğrenebilirsiniz. Bükülebilir penil protez veya coloplast penil protez gibi kavramlardan önce aşağıdaki çeşitlere bakabilirsiniz.

  • Tek parçalı mutluluk çubuğu protez: Bu protez türü, yarı sert silindir olarak iki adet penisin iç kısmına yerleştirilmesiyle oluşmaktadır. Bükülebilir penil protez şeklindedir. Dışarıdan hissedilmesi sorun oluştursa da mekanik bozulumu ve kullanım kolaylığı ile çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir.
  • İki parçalı protez: Penisin içine sokulan sağlı sollu yapıda olup, testisin yanına da ek olarak pompa yerleştirme işlemidir. Testisin yanındaki pompa basıldığında içerisindeki su hareket eder ve penisin büyümesine katkıda bulunur. Bunun en iyi tarafı penisi istenilen sürede sertleşmesini sağlayabilmektir.
  • Üç parçalı protez: Fizyolojik sertleşmeye en yakın olan üç parçalı penis protezidir çünkü sertleşmeyi sağlamak için mutluluk çubukları kullanılır. Üç parçalı penis protez, silindir, depo ve pompa ile birlikte 3 parçadan oluşmaktadır. Silindirler penis içine, depo testislerin yanına ve pompa da yumurtalıkların yanına konulmaktadır. Pompaya basıldığında depodaki su hareket eder, penise sertlik sağlar.

Penil Protez Kimlere Takılmaz?

Türkiye’de penis-protez tedavisi, cinsel aktiviteyi arttıran önemli yollardan birisi olsa da bazı kişiler için zararlı olabilir. Mululuk çubuğu veya penis protez kimlere takılmaz sorularını merak ediyorsanız, tedaviden önce üroloji doktoruna danışmanız yararlı olacaktır. Aksi halde penis protez tedaviniz için gerekli olan ameliyat hiç gerçekleşmeyebilir.

Türkiye’de peni- protez tedavisi uygulamak istediğinizde genelde iki tip tedavi yöntemi sizin için zararlı olabilir:

  • Tek parçalı mutluluk çubuğu: Tek parçalı bükülebilir özelliği olmasıyla genelde protezler 9 ile 14 mm çaplara sahip olmakla birlikte 6 farklı boy seçeneği bulunmaktadır. Özellikle tekrarlayan rekürren diye adlandırılan idrar yolu enfeksiyonu rahatsızlığınız varsa protezin takılmaması önerilmektedir.
  • Üç parçalı penis protez: ‘3 parçalı penis- protez fiyatları’ sorgusundan önce şişirebilir pompa kullanabileceğiniz üç parçalı penis protez, bazı kişiler için zararlı olabilir. Genelde bu tip protez, bilişsel işlevlerinde sorun oluşturmayan, ince motor fonksiyonları korunan bireyler için tercih edilir. Türkiye’de penis-protez tedavisi almak istediğinizde parkinson hastalığı, anatomik bozukluk veya karın bölgesi ışın tedavisi aldıysanız sizin için sakıncalıdır.

Mutluluk Çubuğu Takılan Kişi Boşalır Mı? Mutluluk Çubuğu Zevk Verir Mi?

Penis-protez ameliyat sonrası bükülebilir penil proteziniz varsa cinsel arzudan dolayı penis ilişkiye girmek için sertleşir. Mutluluk çubuğu takılı olan kişiler için penis ilişki esnasında uyarılarak zevk alır ve elle doğrularak düz hale getirilir. Protez şişirebilir veya balon haznesine su doldurarak ilişkiye girilmesi sağlanır. Bu doğrultuda Türkiye’de penis-protez takılı olan kişi cinsel ilişki sonrası zevk alır ve boşalır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir