Tüp Bebek Tedavileri

Türkiye’de Tüp Bebek Tedavisinde Cinsiyet Seçimi Mümkün mü?

Türkiye’de tüp bebek tedavisi ile çocuk sahibi olmak isteyen kişilerin en çok sorduğu soruların başında cinsiyet seçimi yapılıp yapılmadığı gelmektedir. Yazımızın içinde tüp bebek tedavisi ile ilgili tüm ayrıntılara yer vermeye çalışacağız.

Tüp Bebek Nedir?

IVF yöntemi olarak adlandırılan tüp bebek tedavisi, normal yollarla çocuk sahibi olamayan kişilere uygulanan bir üreme tekniğidir. Günümüzde kısırlık tedavilerinin başında yine en çok tercih edilen tüp bebek tedavisi gelmektedir.

Nedeni açıklanamayan kısırlık, enfeksiyon, tüplerde tıkanma, erkeğin sperm kalite düşüklüğü, kilo veya ileri yaştan kaynaklanabilen durumlarda başvurulan tüp bebek yöntemi ile çiftler bebek sahibi olma hallerini gerçekleştirebilmektedir.

İVF tedavisi yumurta ve spermin vücut dışına çıkarılarak laboratuvar ortamında döllenmesiyle sağlanan tedavi sürecini kapsar.

Döllenen yumurtalar ilk gelişim aşamasını laboratuvar ortamında geçirir. Sonrasında annenin rahmine yerleştirilir. Bu aşamadan sonrası normal gebelik sürecinde olduğu gibi ilerler.

Doğal gebelikten tek farkı dölleme işleminin laboratuvar ortamında gerçekleşmesidir. Erkeğe bağlı normal yollarla bebek sahibi olamayan çiftlere aşılama yöntemi de denenmektedir. Aşılama yönteminde ise toplanan spermler rahim içine transfer edilmektedir.

 

Tüp Bebek Cinsiyet Seçimi Nasıl Yapılır?

İVF tedavisi çiftlerin bebek sahibi olmasını sağlamaktadır. Ayrıca cinsiyet seçimi yapmak için farklı bir teknoloji yönetimi kullanılmaktadır. Çiftler cinsiyet seçimi yapmak istediğinde pgd veya pgt testi yaptırmaktadır. Bu testler ile cinsiyet belirleme işlemi yapılabilmektedir. Tüp Bebek tedavisi ve cinsiyet seçimi işlemi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu testler embriyoların genlerini kontrol ederek sağlıklı olup olmadığını söyler. Ayrıca embriyoların hangi cinsiyete sahip olduğu da bu testler ile bilinebilmektedir. Böylece embriyolar rahme yerleştirilmeden önce cinsiyeti belirlenir ve seçilen cinsiyete sahip olan embriyolar rahime yerleştirilir.

 

PGD ​​Nedir?

İVF tedavisinde embriyoların genetik testi yapılır ve sağlıklı olup olmadığı incelenir. Bu testten sonra sadece sağlıklı olan embriyolar seçilerek anne rahmine yerleştirilir. Embriyoların sağlıklı olup olmadığını belirleyen bu test aynı zamanda cinsiyet hakkında da bilgi vermektedir. Bu test sayesinde hastalar bebeklerinin cinsiyetini belirleyebilmektedir.

 

Tüp Bebek Fiyatları

Tüp bebek tedavisi bir çok ülkede oldukça maliyetlidir. Bu nedenle tüp bebek tedavisi için net bir fiyat vermek doğru değildir. Tüp bebek tedavisini Türkiye’de çok uygun fiyatlara yaptırmanız mümkündür. Sizde tüp bebek tedavisini Türkiye’de çok uygun maliyetlerle yaptırabilirsiniz.

 

IVF ile Cinsiyet Seçimi Nedir?

Tüp bebek tedavisinde cinsiyet seçimi oldukça sık kullanılan bir yöntemdir. Yukarıda da bahsedildiği gibi pgt anne ve babanın bebeklerinin cinsiyetini belirleyebilmesini sağlar. Bu testler sayesinde oldukça başarılı işlemler yapılmaktadır. Ayrıca bu tedavi yöntemi ile hayalinizdeki cinsiyete sahip evlat sahibi olabilirsiniz.

 

Türkiye’de İVF Tüp Bebek Tedavisinde Cinsiyet Seçimi Mümkün Mü?

Dünyanın birçok ülkesinde tüp bebek tedavisinde cinsiyet seçimi yasal bir işlem olsa da Türkiye’de bu mümkün değildir. Maalesef cinsiyet seçim işlemi Türkiye’de yasal olmadığı için hastalarımızın Tayland ya da Kıbrıs gibi ülkelerde tedavi olmasını sağlıyoruz.

Kıbrıs ve Tayland’da cinsiyet seçimi işlemi yasal olduğundan dolayı tüp bebek tedavisinde istediğin sonucu almanız mümkündür.

 

Türkiye’nin En İyi Tüp Bebek Kliniği

İVF tedavisi ile çocuk sahibi olmak istiyorsanız  bir çok hastane ve klinikte başarılı tedavi hizmeti alabilirsiniz.  Tüp bebek tedavisinde başarı oranı yüksek hastane ve kliniklerde tedavi olmak çocuk sahibi olma şansınızı arttırır.

 

 Tüp Bebek Tedavisinde Cinsiyet Seçimi Yapmak Mümkün mü
İVF Tedavisinde Cinsiyet Seçimi Yapmak Mümkün mü

 

Türkiye’de İVF Tedavisi

Türkiye İVF tedavi işleminde oldukça sık tercih edilen bir ülke olmuştur. Bunun nedeni hem yapılan başarılı işlemler hem de tedavilerin uygun fiyata sağlanmasıdır. İVF tedavisinde Türkiye bir çok ülkeye kıyasla oldukça uygun fiyatlıdır. Bunun yanı sıra başarı oranı da oldukça yüksektir. Türkiye de uygun fiyatlara başarılı tüp bebek tedavisi hizmeti almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Türkiye’nin En İyi İVF Doktorları

Türkiye’de bir çok doktor başarılı İVF tedavi hizmeti vermektedir. Bu nedenle tek bir isim vermek doğru değildir. İVF tedavisi ile çocuk sahibi olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

 

İstanbul Türkiye’deki En İyi Tüp Bebek Kliniği

İstanbul’da İVF tedavi merkezi sayısı oldukça fazladır. İstanbul’da İVF tedavisini aradığınız fiyatlara bulmanız da bu sayede mümkün olmaktadır. En iyi fiyatlara başarılı İVF tedavisi almak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey bizlerle iletişime geçmektir.

Bizimle iletişime geçerek ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

  • En iyi fiyat garantisi
  • Gizli ödemelerle asla karşılaşmazsınız.
  • Ücretsiz VIP Transferler ( Havaalanı – Otele ya da Kliniğe )
  • Paket fiyatlarına konaklama dahildir.

2 thoughts on “Türkiye’de Tüp Bebek Tedavisinde Cinsiyet Seçimi Mümkün mü?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir