Diş İmplantları

Ucuz Diş İmplantı Riskli mi?

Ucuz diş implantı risklidir. Hastanın kemik yapısı zayıflamış ise ne kadar zayıflık varsa o kadar iyi ve kaliteli implant kullanmak gerekir. Şayet hasta aşırı zayıf kemiklere sahipse bilindik ve iyi markalara ait implantları kullanmak daha iyi olur. Ancak hastanın kemik yapısı çok güçlüyse aşırı kaliteli markaların implant ürünlerini kullanmak zorunda değildir. Normal, alanında iyi bir implant markası da hastanın işini görür. Ucuz diş implantının ne kadar doğru olduğuna da hekim karar verir. Bunun için önce hastaya panoramik x-ray filmi çekilir. Hastanın diş ve kemik yapısına bakılarak en doğru karar verilir.

Diş İmplantı Nedir?

Diş implantı eksik dişleri tedavi eder. Zamanla dişlerimiz çeşitli etkenlere bağlı olarak hasar görür. Bazen yeteri kadar bakım yapmadığımız için bazen de bir kaza ya da doğum sonucunda dişlerimizde kırıklar ve çürükler meydana gelebilir. Bunlar da diş kayıplarına yol açarlar. Eksik dişler ya da kırık dişler sizi konuşurken ve yemek yerken çok rahatsız eder. Aynı zamanda estetik duruşunuzu da bozar. Bu nedenle diş implant tedavisi oldukça önemlidir.

Diş implant tedavileri hastanın psikolojik olarak da fiziksel olarak da kendini daha iyi hissetmesini sağlar. Diş implant tedavisi olurken nelere dikkat edilmeli gibi soruları firmamız ile görüşerek öğrenebilirsiniz.

Diş İmplantları Neleri Tedavi Eder
Diş İmplantları Neleri Tedavi Eder

Diş İmplantları Neleri Tedavi Eder?

Diş implantları yukarıda bahsettiğimiz gibi eksik dişleri tedavi eder. Hasta tedavi edilemeyecek kadar kötü ve hasarlı dişlere sahipse implant tedavisine başvurmak mümkündür. Daha çok diş kökleri tedavi edilemiyorsa ve dişler kötü görünüm yaratıyorsa hekimler implant diş tercih eder. Ancak bu konuda endişe duymanıza gerek yok. Çünkü implant dişler kendi dişleriniz kadar sağlam duracaktır. İmplant tedavisi cerrahi vidaları damağınıza sabitlemeyi ve dişi de vidaya tutturmayı amaçlar. Bu da hastanın en az kendi dişi kadar sağlam dişlere sahip olmasını sağlar.

İmplant Diş Kimlere Uygulanır?

İmplant diş tedavisi 18 yaşından büyük hastalar için uygundur. Çünkü tamamen diş ve kemik gelişiminin tamamlanması için hastanın 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Diş ve kemik gelişimi tedavide oldukça önemlidir. Çünkü implant diş kemiğine sabitlenir. Bunu gerçekleştirmek için de yeterli çene kemiğine sahip olmak gerekir. Uzman hekim bu konuda en doğru bilgiyi sunacaktır.

İmplant Diş Tedavisi Riskli mi?

İmplant diş tedavisi aslında riskli değildir. Operasyonu alanında uzman hekim gerçekleştirecekse ve sizler hekimin söylediği uyarılara dikkat ederseniz herhangi bir problem yaşamazsınız. Hekim ne kadar tecrübeli ise o kadar rahat tedavi geçirirsiniz. Türkiye’de implant diş alanında son derece başarılı ve nitelikli doktorlar mevcuttur. Bunun için Türkiye’de implant diş tedavisi görebilirsiniz.

İmplant Diş Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Diş implantı taktırmak için birden fazla kez doktoru ziyaret etmek gerekir. Çünkü implant diş kalıcıdır ve ömür boyu kullanılabilir. Bu nedenle tedavi süresinde biraz sabırlı olmanız gerekir. Geleneksel implant tedavileri 2 ya da 3 ay sürerken bazı implant diş tedavisini aynı gün içinde bitirmek de mümkündür. İyi bir cerrah tarafından yapılırsa başarılı bir implant dişe sahip olabilirsiniz.

İmplant Diş Tedavisi İyileşme Süreci
İmplant Diş Tedavisi İyileşme Süreci

İmplant Diş Tedavisi İyileşme Süreci

İmplant diş tedavisinin iyileşme süreci aslında çok kolaydır. Çünkü bu diş tedavisinde özel bir bakıma gereksinim duyulmaz. Sadece dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta vardır. Bu hususları şöyle gösterebiliriz;

  • Tedaviden hemen sonrasında sıcak ya da soğuk gıdalar yemeyin. Çünkü dişleriniz henüz sıcak ve soğuğa karşı hassastır.
  • Çok fazla miktarda asitli ve şekerli gıda tüketmeyin. Bu gıdalar henüz iyileşme döneminde olan dişinizin enfeksiyon kapmasına neden olabilir.
  • Dişlerinizle sert ve kabuklu yiyecekleri kırmaya çalışmayın. Bu implant dişin tam yerine oturmamasına neden olur.

İmplant Diş Fiyatları

İmplant diş tedavileri oldukça değişkendir. Fakat Türkiye’de uygun fiyatlarda implant tedavisi yaptırabilirsiniz. Hem iyi markaların implantını kullanmış olursunuz hem de bütçenizi düşünerek tedaviyi sonlandırabilirsiniz. Türkiye’de uygun fiyatlara kaliteli implant tedavisi veren klinikleri bulmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir