Tüp Bebek Tedavileri

Ülkelerde Tüp Bebek Yaş Sınırı

İngiltere, Kıbrıs, İspanya, Yunanistan ve Türkiye’de Tüp Bebek Yaş Sınırı Ne Kadardır?

Tüp Bebek tedavisindeki yaş kısıtlaması hakkında kişiler ikiye bölünmüş durumda. Çoğu kişi rahim ve yumurtalıkların sağlığının kadından kadına değiştiğini iddia ederek İVF tedavisi için maksimum yaş kısıtlamasının olmaması gerektiğini savunmaktadır. Sonuç olarak, İVF tedavisi için yaş kısıtlaması doktor ve hasta arasında karar verilmelidir. Geri kalanlar ise tehlikelerin çok açık olduğunu ve tüm hastaların sağlığını korumak için yaş sınırlamalarının getirilmesi gerektiğini savunuyor.

 

Birleşik Krallık’ta Tüp Bebek Tedavisi İçin Yaş Sınırı Var mı?

Doğal yollarla çocuk sahibi olamayan kişilere uygulanan bu yöntem kriterler karşılanıyor ise Birleşik Krallık’ta 42 yaşına kadar uygulanmaktadır. Yaş sınırı yeni düzenleme ile 42 yaş olarak belirlenmiştir.

 

Kıbrıs’ta İVF Tedavisi İçin Yaş Sınırı Var mı?

Kıbrıs’ta tıbbi destek ile üremeyi kısıtlayan özel bir mevzuat yoktur. Normalde yaş sınırlaması 45’tir. Fakat annenin rahim ve yumurtaları sağlıklı ise bu yaş 55’e kadar yükselmektedir.

 

Tüp Bebek Tedavisi Yan Etkileri Nelerdir
İVF Tedavisi Yan Etkileri Nelerdir

 

İspanya’da Tüp Bebek Tedavisi İçin Yaş Sınırı Var mı?

İspanya’da tıbbi destek ile üremeyi kısıtlayan özel bir mevzuat vardır. Fakat tüp bebek tedavisinde yaşla ilgili herhangi bir kısıtlama içermemektedir. En iyi İspanyol kliniklerinin bir çoğu, kuralları belirleyen ve uygulamaları kolaylaştıran kendi özel etik komitelerine sahiptir ve genellikle kadın hastaların 50 yaşla sınırlandırılmasını tavsiye etmişlerdir. Diğer kalan kliniklerde ise hastalar 52 yaşına kadar tİVF tedavisi olabilmektedir.

 

Türkiye’de Tüp Bebek Tedavisi İçin Yaş Sınırı Var mı?

Hukuki bir durum olmamasına rağmen Türkiye’de İVF için üst yaş sınırı 45’dir. Ülkede yumurta ve sperm donör işlemlerine izin verilmemektedir. Ayrıca Türkiye’de tüp bebek tedavisinde cinsiyet seçimi de yapılmamaktadır. Bu yaş kısıtlaması tamamen kişinin geleneksel tüp bebek yöntemleri kullanılarak döllenebilen canlı yumurtalarına ve üretme kapasitesine bağlıdır. Tüp Bebek tedavisi olup olamayacagınız tedavinin başlangıcında bir tarama süreci ile belirlenecektir. Sonuç olarak Türkiye’de tüp bebek tedavisi için yaş sınırlaması değişmektedir.

Tüp bebek tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tüp bebek tedavisi için yaş sınırları ve tedavinin maliyeti hakkında tüm ayrıntıyı da iletişim merkezimizden öğrenebilirsiniz.

 

Neden Türkiye’de Tedavi Olmalıyım?

Türkiye her zaman dünyanın her yerinden ziyaretçi çeken kültürel, tarihi ve doğal güzellikleriyle tanınan bir ülkedir. Ayrıca son on yılda medikal turizm, binlerce turistin ülkeye seyahat etmesinin bir başka nedeni haline gelmiştir. Türkiye, dünyanın en iyi sağlık turizmine sahip ülkelerden biridir. Dünyanın dört bir tarafından her yıl daha fazla hasta tıbbi hizmet almak için Türkiye’yi tercih ediyor.

Türkiye’de devletin de aktif olarak sağlık turizmini teşvik etmesi ile her geçen gün sağlık alt yapısı ilerlemeye devam ediyor. Geçen yıl bir milyondan fazla yabancı hastanın Türk hastanelerini ziyaret etmesiyle bu bağlamda şimdiden önemli ilerleme kaydedildi.

Son yıllarda Türkiye, sağlık endüstrisindeki yeni teknolojiler ve en son  tıbbi tesisler sayesinde  dünyanın her yerinden gelen ziyaretçiler için bir tıbbi  destinasyon haline geldi. Hastalar Türkiye’deki tıp merkezlerinin ve hastanelerin başarısını fark etmiştir. En iyi konaklama, en iyi ilaç, uygun fiyat ve daha fazlasını sunan Türkiye, tıbbi tedavi arayan hastalar için iyi bir seçim haline gelmiştir.

Bizimle iletişime geçerek ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

  • En iyi fiyat garantisi
  • Gizli ödemelerle asla karşılaşmazsınız.
  • Ücretsiz Transferler ( Havaalanı, Otele ya da Kliniğe )
  • Paket fiyatlarına konaklama dahildir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir