Diş Tedavileri

Ünlü Dişler, Millie Bobby Brown’ın Gülüşünün Sırrı

Pek çok ünlü gülüşünü düzeltmek ya da geliştirmek için birtakım estetik diş tedavisi geçirir. Ünlü dişler, Millie Bobby Brown’ın gülüşünün sırrı da merak edilen bir konudur. Örneğin, porselen kaplama işlemleri ünlülerin ve sıradan vatandaşların gülümsemelerini iyileştirmenin en popüler yöntemlerinden biridir.

Porselen kaplama önceden Hollywood yıldızlarına özel bir işle olsa da günümüzde çoğu insan tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Hastaların mükemmel dişi yapacak diş hekimlerini tercih etmesi önemli bir konudur. Diş kaplamaları, renk bozulmalarını, dişlerdeki görünür leke durumlarını, küçük boşlukları ya da taş oluşumlarını ortadan kaldırmanın en iyi yoludur.

Bunun yanında gülümsemeyi parlak, ışıltılı ve beyaz şekilde gösterir. Bu sebeple Millir Bobby Brown, Tom Cruise, Lindsay Lohan gibi pek çok ünlü bu işlemi yaptırmayı tercih etmiştir.

İnvisalign

İnvisalign tedavisi yüksek teknoloji ile üretilen ve kişilere özel olarak hazırlanan bir dizi şeffaf plaklardan meydana gelmiş olan ortodontik tedavi yöntemidir. Bu tedaviyi gördüğünüz dışarıdan anlaşılmaz. Bu sayede sosyal yaşamınızda herhangi bir kısıtlama durumu söz konusu olmayacaktır. Özgürce gülerek çarpık dişlerinizi düzeltebilirsiniz.

Gelişen teknoloji ile invisalign tedavisi sayesinde artık karmaşık vakalarda yeterli sonucun elde edilmesi mümkündür. Tel kullanımına gerek olmadan gerçekleştirilen, diş düzeltme tedavisi ismi ile de bilinir. Bu işlemde tel yerine hafif ve şeffaf plaklar kullanılır. Bu plaklar ile dişler istenen güzelliğe kavuşmuş olur. Son yıllarda popüler olan bu tedavi yöntemi sayesinde pek çok kişi çarpık dişlerden kurtulmuştur.

Porselen Kaplama

Ağız hijyeni, beslenme alışkanlıkları, genetik yatkınlık dişlerin yapısını etkileyen etmenler arasında yer alır. Dişler düzenli temizlenmediği zaman sararma, aşınma ve çürüme gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu da başta ağrı olmak üzere pek çok şikayetin yaşanmasına neden olur. Porselen kaplama ile diş sağlığını ve estetiğini korumak ve görünümünü iyileştirmek mümkündür.

Porselen kaplamalar, kompozit kaplamalarla kıyaslandığında lekelere karşı dayanıklı olma özelliğine sahiptir. Doğal dişlerin ışığını başarılı bir şekilde yansıtma özelliği nedeniyle sıklıkla tercih edilir. Fakat kişiler için en uygun kaplama malzemesinin diş hekimleri tarafından belirlenmesi önemli bir konudur.

Diş Kaplama İşlemi Neden Yapılır?

Diş kaplama çoğunlukla estetik açıdan rahatsızlık veren çeşitli durumların tedavi edilmesi amacıyla gerçekleştirilir.

 • Sivri ya da anormal şekilli dişler
 • Kırık dişler
 • Ortalamadan küçük dişler
 • Beyazlatma ile düzeltilemeyen renk bozukluğu olan dişler
 • Diş aralarında fazla boşluk olması durumlarında bu yöntem kullanılabilir.

Gülümseme Makyajı

Gülümseme makyajı, mükemmel bir gülümseme için ideal diş etleri, dişler ve ısırık hizalamasını elde etmek için tercih edilir. Uygulanabilecek prosedürler ve gülüş makyajı fiyatları ağız sağlığı ve estetik hedeflere göre değişiklik gösterir.

Gülümseme makyajı insanların en çok tercih ettiği dental kozmetik operasyonları içerisinde yer alır. Bunlar;

 • Eksik diş
 • Lekeler ya da renk değişimi
 • Yaralanma ya da çürümenin sebep olduğu hasarlar
 • Diş arasındaki boşluk
 • Aşınmış dişler

Gülümseme makyajı hayalinizdeki gülümsemeye ulaşmanızı sağlar. Porselen kaplamalar, makyajın bir parçasıdır ancak tek estetik tedavi seçeneği değildir. Gerçek bir gülümseme makyajı diş tedavilerinin kombinasyonları ile gerçekleştirilir.

İhtiyacınıza bağlı olarak gülümseme makyajında bazı diş tedavileri;

 • Yetişkin ortodonti
 • Diş beyazlatma
 • Porselen ya da metal içermeyen restorasyon çalışmaları
 • Hollywood gülüşü ile porselen kaplamalar

Gülüş makyajı sayesinde kişiler daha iyi bir ağız sağlığı ve işlevine kavuşurlar. İyileştirilmiş bir genel görünüm söz konusudur. Bunun yanında hastalar harika gülüşleri ile de dikkat çekerler. Bu da kişilerin sosyal ortamlarda özgüveninin artmasına yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir