Vaser Liposuction

Vaser liposuction vücut şekillendirme estetiğinde en sık tercih edilen operasyonlardan biridir. Bu işlem yeni teknoloji sayesinde daha etkili bir hal almıştır. Vaser liposuction işlemi vücuttaki yağların ince kanüller ile alınması işlemine verilen isimdir. Tek başına uygulanabileceği gibi meme estetiği ve karın germe işlemleri ile beraber de uygulanabilir. Klasik liposuction işlemlerinin tam aksine yağ alma işlemi öncesinde yüksek frekans ses dalgaları ile yağ hücrelerini bağlı bulundukları lobüllerden ayırır.

Vazer lipo, diğer bilindik yöntemlerin aksine kanama, morarma ve ciltte dalgalanma gibi sorunlara yol açmaz. Dolayısıyla son derece güvenilir ve sağlıklı bir yöntemdir. Vaser liposuction yönteminde yağ hücreleri tıpkı üzüm taneleri gibi tek tek dağılır. Bu yağ hücreleri sonradan başka bölgelere dolgu amacı ile kullanılabilir. Örneğin göğüs ve kalça bölgelerinde sık kullanılabilir.

Neden Vaser Liposuction?

Neden Vaser Liposuction
Neden Vaser Liposuction

Vaser liposuction yukarıda bahsettiğimiz gibi son teknolojik üretimle gerçekleştiği için ve yağlar sonradan başka bölgelerde kullanılabilir olduğundan dolayı çok tercih edilir. Hastalar için daha güvenilir olması ile birlikte hekim tarafından da uygulaması daha iyidir. Titiz bir çalışma gerektirse de vaser liposuction uygulaması sağladığı avantajlar nedeni ile tercih edilir. Neden vaser liposuction sorusunun yanıtı bu şekilde açıklanabilir.

Vaser Liposuction Nasıl Çalışır?

Liposuction nasıl çalışır dersek, son derece donanımlı ameliyathane ve kliniklerde uygulanır. Genel anestezi altında hasta cilt dezenfekte ürünleri ile temizlenir ve 3-4 mm kesiler açılır. İçeri ilaç enjekte edilir ve sonrasında ince probların ucundan ses dalgalarından faydalanarak küçük parçalar halinde yağlar parçalanır. Bu uygulama ardından yağlar sıvı hale gelir. Sıvı hale gelen yağlar ince kanüller yardımı ile çekilir ve özel steril haznelerde biriktirilir. Liposuction aşamasında vücut şekillendirme yapılır. Simetrik ve özenli bir çalışma gerektirir.

Çekilen yağlar kadınlarda meme büyütme, Brezilya poposu ve meme dikleştirme amaçları ile kullanılır. Erkeklerde ise göğüs altına verilerek daha belirgin hale getirilir. Operasyon süresi liposuction uygulama alanına göre farklılık gösterir. Çünkü liposuction meme büyütme, popo dolgunlaştırma ve meme dikleştirme ameliyatları ile birlikte kombine olarak kullanılabilir.

Vaser Liposuction Ne Zaman Önerilir?

Vaser-liposuction kadın ve erkeklerde rahatlıkla uygulanabilir. Vaser-liposuction ne zaman önerilir sorusuna cevap verirsek kendi çabalarınız ile kilo veremezseniz, ya da kilo verseniz bile vücudunuzun bazı bölgelerinde sarkma mevcutsa bu sarkmaların düzeltilmesi için vaser-liposuction önerilir. Özellikle kadınlarda doğum sonrası karın bölgesinde sarkıntı yaşanır. Ne kadar kilo verilse de bu sarkma giderilmez. Aynı şekilde bir anda kilo veren insanlarda bazı bölgelerde sarkma meydana gelir. Siz de vaser-liposuction işlemi yaptırabilirsiniz.

Vaser-Liposuction Ameliyatından Ne Kadar Süre Sonra Normal Hayatıma Dönebilirim?

Vaser liposuciton esnasında kullanılan ses dalgaları sadece yağ dokularını etkiler. Damar yoluna zarar vermemesi sebebi ile kısa sürede hayatınıza geri dönebilirsiniz. Ödemin atılması hastadan hastaya göre değişiklik gösterse de ortalama 3 hafta içinde tüm ödem atılmış olur.

Vaser Liposuction Fiyatları

 

Vaser Liposuction FiyatlarıVaser Liposuction Fiyatları
Vaser-Liposuction Fiyatları

Vaser-liposuction fiyatları tedavi olacağınız kliniğe göre farklılık gösterecektir. Kliniklerin her biri donanımlı değildir. Ayrıca hekim de bu tedaviyi gerçekleştirecek kadar güçlü olmayabilir. Bu nedenle önceliğiniz her zaman doktorun tecrübeli olması ve kliniğin tedaviyi gerçekleştirecek donanıma sahip olmasıdır. Bununla birlikte tedavi göreceğiniz ülke de fiyatlarda önemli bir etkendir. Türkiye’de vaser liposuction tedavisi sizler için uygun fiyatlara mal olur. Bu nedenle Türkiye’de vaser-liposuction tedavisi olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir