Yüz Germe

Yüz Germe Fiyatları Türkiye

Yüz germe, yüzün daha genç görünmesini sağlayan hem cerrahi, hem de cerrahi olmayan bir işlemdir. Yüz germe operasyonu için botoks ve dolgu gibi cerrahi olmayan işlemler kullanılabilir. Yazımızın devamında yüz gerdirme hakkında merak ettiğiniz her detayı görebilirsiniz.

Yüz Gerdirme Ne Anlama Gelir?

Yüz germe operasyonu ritidektomi olarak da bilinir. Yaşlanmanın etkilerini minimuma getirmek, kozmetik açıdan pürüzsüz bir cilde sahip olmak ve genç görünmek amacıyla uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu işlem sarkık yüz ve boyun için en etkili tedavi olarak bilinir. İşlem esnasında fazla deri çıkarılarak derideki yüz kasları gerilir ve kırışıklıklar giderilir.

Genetik faktörler, stres, yaşın ilerlemesi, yerçekimi ve fazla makyaj yapılması yüzün erken yaşlanmasına neden olabilir. Yüz gençliğini kaybettiğinde de kişinin özgüveni kaybolur. Kendini daha yaşlı ve huzursuz hisseder. Aynaya baktığınızda memnuniyetsizlik hissetmemek için yüz gerdirme Türkiye operasyonlarından faydalanabilirsiniz. Bunun için alanında profesyonel bir şekilde çalışan ve %100 verim elde ettiren hekimleri bularak taze bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yüz Germe Operasyonu İçin Neden Türkiye İdeal Ülke
Yüz Germe Operasyonu İçin Neden Türkiye İdeal Ülke

Yüz Germe Operasyonu İçin Neden Türkiye İdeal Ülke?

Türkiye, ulaşım rahatlığı bakımından da estetik işlemler için büyük bir avantajdır. Birleşik Krallıkla olan yakınlığı, sık aralıklarla pek çok ülkeye direkt uçuşunun olması ve vize gerekliğinin bulunmaması Türkiye’yi yurtdışında yaşayan vatandaşlar gözünde avantajlı hale getirir. Fiyatlarının uygun olması da yabancı uyruklu hastaların Türkiye’de cerrahi operasyon yapmasına neden olur. Yüz germe fiyatları Türkiye diğer ülkelere oranla daha makul seviyededir. Bu nedenle her yıl İngiltere’den binlerce hasta Türkiye’de cerrahi operasyonlarını gerçekleştirir.

Türkiye, son teknolojik cihazları ile operasyonlarını gerçekleştirir. Modern bir şekilde dizayn edilmiş kliniklerde alanında uzman hekimler çalışır. Birleşik Krallık ve Avrupa’da bulunan pek çok ülkeye kıyasla daha uygun fiyatlarda daha yüksek kalitede hizmet verir.

Türkiye’de Yüz Germe Ne Kadara Mal Olur?

Türkiye’de yüz germe fiyatları işlem kriterine göre farklılık gösterir. Ancak her şey dahil operasyon ücreti ortalama 2000-3000 USD aralığındadır. Türkiye’de yurtdışından gelen vatandaşlara pek çok konuda destek verilir. 4-5 yıldızlı otellerde konaklama, yurtiçi ulaşım imkânı ve operasyon sonrası hasta bakımı konusunda gereken danışmanlık hizmeti verilir.

Dünyada yer alan pek çok ülkeye nazaran Türkiye’nin uygun fiyatlara sahip olması kesinlikle kalitesiz olduğunu göstermez. Tam aksine branş üstüne uzmanlaşmış, en iyi okullarda gerekli eğitimi almış ve yapmış olduğu operasyonlardan tecrübe kazanmış pek çok hekim mevcuttur. Hangi hastaya nasıl işlem yapılacağını çok iyi bilirler. Tedavi sonrası gereken detayları hastaya aktararak daha hızlı iyileşme süreci yaşaması için de çabalarlar. Türkiye’de bazı estetik cerrahi ameliyatlarının uygun olmasının sebebi doların Türk lirası karşılığında değer kazanmasıdır.

Türkiye’de Yüz Germe Operasyonu İçin Uygun Adaylar Kimlerdir
Türkiye’de Yüz Germe Operasyonu İçin Uygun Adaylar Kimlerdir

Türkiye’de Yüz Germe Operasyonu İçin Uygun Adaylar Kimlerdir?

Türkiye’de yüz germe operasyonu için uygun olabilecek pek çok hasta sınıfı mevcuttur. Kimlerin yüz germe operasyonu yaptırabileceğini şu şekilde gösterebiliriz;

 • Yaşlanma belirtisi gösteren bireyler
 • Yüz derisinin elastikiyet oranı iyi olan kişiler
 • Yüz ve boyun estetiğini sağlamak isteyenler
 • Sağlıklı görünmek isteyenler
 • Sigara kullanmayan kişiler

Herhangi bir sağlık sorununuz yoksa, anesteziye engel bir durumunuz yoksa siz de Türkiye’de yüz germe operasyonu yaptırabilirsiniz.

Türkiye’de Ameliyatsız Yüz Germe Yaptırmak Mümkün mü?

Teknolojinin gelişmesi ve kozmetik tedavi prosedürlerinin gelişmesi kapsamında yüz germe operasyonu yaptırırken ameliyata gerek kalmıyor. Genelde hifu yüz germe olarak bilinen kesi olmadan yüz germe işlemi tercih edilir. Bu yöntemi ameliyat olmak istemeyen sadece yüzünde küçük değişiklikler yapmak isteyen kişiler tercih edebilir. Seanslar halinde uygulanan bu işlemde iyileşme süresi oldukça kısadır.

Hifu yüz germe işlemi sonrasında cilt yeterli kalojeni üretebilir, gözenekleri küçülür ve kırışıklıkları yumuşayarak zamanla yok olur. Doğru ekipman kullanılması halinde göz çevresi de tedavi edilebilir. Operasyon sonrası hafif düzeyde gıdıklanma yaşayabilirsiniz fakat bu gayet olağandır. Sonuç olarak istediğiniz yüz şeklini elde edebilirsiniz.

Yüz Germe Öncesi

Yüz germe işlem öncesinde hangi teknik kullanılırsa kullanılsın hasta önce muayene edilir. Operasyon yapılmasına karar verildiyse öncesinde anestezi uzmanı ile görüşülür ve onay alınır. Ameliyattan bir gün öncesinde saçlar yıkanır ve ameliyat olunacağı gün makyaj temizliği yapılır. Operasyondan önce 6 saat boyunca hiçbir yiyip içmemek gerekir.

Yüz Germe Operasyonunun Faydaları

Yüz germe operasyonun birçok faydası vardır. Bu faydalar şu şekilde gösterilebilir;

 • Yanakların yanı sıra göz çevresinin de renk uyumunu sağlar.
 • Yüzünüz daha genç ve pürüzsüz görünür.
 • Makyaj yapmadan bile olduğunuzdan güzel görünebilirsiniz.
 • Psikolojiniz iyileşir.
 • Cildin kallojen üretimi artacağı için eskisine göre daha bakımlı görünür.

Yaklaşık 2-3 saatlik operasyon sonrasında bu faydaları elde edebilirsiniz. Bunun için yüz germe Türkiye kliniklerini inceleyebilirsiniz.

Türkiye’de Yüz Germe Operasyonuna Alternatif Tedaviler Nelerdir
Türkiye’de Yüz Germe Operasyonuna Alternatif Tedaviler Nelerdir

Türkiye’de Yüz Germe Operasyonuna Alternatif Tedaviler Nelerdir?

Türkiye’de yüz germe operasyonuna alternatif olarak şu tedaviler uygulanır;

 • İplik kaldırma
 • Yüz asansörü
 • Orta yüz gerdirme
 • Boyun germe
 • Ameliyatsız yüz germe

Türkiye’de Yüz Germe Bana Uygun mu?

İyileşme süreci açısından bu operasyonu önceden belirlemeniz en doğrusudur. Çünkü 2-3 hafta işten ayrılmanız gerekir. Buna göre izinlerinizi ayarlamanız makbuldür. Pek çok kişinin ameliyatın etkisinden kurtulması ve tamamen iyileşmesi 4 haftayı bulabilir. Ameliyattan sonraki 2 hafta boyunca gözle görülür şişlik ve morluklar yaşayabilirsiniz. Ayrıca bu süreçte kesinlikle işe gitmemelisiniz. Şişliği önlemek adına başınızı yastıkla desteklemelisiniz.

İlk iki gün boyunca bandajları kuru tutmalısınız. Dolayısı ile duş alamazsınız, yüzünüzü yıkayamazsınız. Ayrıca ilk 2 hafta sauna, masaj, yüzme ve spor gibi ağır aktiviteler de yasaktır. Uzman cerrah tarafından destek almak en önemli kriterdir. Türkiye’de yer alan uzman hekimler ile görüşerek başarı ile süreci atlatabilirsiniz.

Türkiye’de Yüz Germe Operasyon Yan Etkileri

Yüz germe operasyonundan sonra yan etki görülmesi oldukça nadirdir. Anestezinin oluşturacağı mide bulantısı ve kusma görülebilir. Bununla birlikte yüz bölgesinde hassasiyet ve hafif ağrı durumu yaşanabilir. Fakat hekimin vereceği reçeteli ağrı kesici ve antibiyotikler ile bu süreci hızlıca atlatabilirsiniz. Yalnızca enfeksiyondan kendinizi korumanız ve vücudunuzu yormamanız gerekir.

Yüz Germe Sonuçları

Hastalar ilk birkaç gün yüz bölgesinde şişlik hissedebilir. Bu durum oldukça normaldir. Şişliğin oluşmasını önlemek için yüksek yastıkları tercih etmelisiniz. Ameliyatın 5.gününde hastadan dikişler alınır. Ortalama olarak 2-3 hafta içerisinde iyileşerek cildinizin gençleştiğini fark edebilirsiniz. Operasyon sonrası 3.haftada işinize dönebilirsiniz. Ameliyattan 6 hafta sonra da egzersize başlayabilirsiniz. Yüz germe operasyonunun etki süresi ortalama 10 yıldır. Bir nevi kalıcı demek mümkündür.

Sizler de Türkiye’de yüz germe operasyonu yaptırabilirsiniz. Bunun için bizimle iletişime geçerek güvenilir klinikleri bulabilirsiniz. Sizlere en iyi şekilde yardımcı olacağımızdan emin olabilirsiniz.

One thought on “Yüz Germe Fiyatları Türkiye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir